Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
10.01.2009 VIDEO

VIDEO / Vezi rezumatul meciului FCM Bacău - Dinamo 4-2, disputat în 2002

Video 1      Foto 1

 

Noiembrie, 2004, Divizia A / FCM Bacău - Steaua 2-2

FCM Bacau - Poli Timisoara 4-1, Divizia A, editia 1995-1996, etapa a 7-a

August, 1996 / Steaua - FCM Bacău 1-5

COMENTARII (35)

De Andrei din Iasi pe 07.10.2009 la 22:42

tin minte meciul de atunci,intre FCM Bacau si Steaua...ce repede au trecut anii...De Catalin Cursaru nu am mai auzit nimic de f mult timp...pacat de Bacau k nu mai este in prima liga...ar fi fost un adevarat derby moldovenesc cu Poli Iasi...:X:X:X...oricum multa bafta celor din Bacau si ii asteptam in liga 1.

De hai bacau pe 10.08.2009 la 22:43

vreau sa vad steaua umilita de bacau in ghencea steaua1-5 bacau

De tifo pe 09.08.2009 la 12:27

frate ai uitat singurul meci de care ma simt mandru steaua-bacau 1-5

De fcm bacau pe 04.08.2009 la 12:09

bv mai baieti bacau in liga 1 si mai alexs bv sefului de galerie de la taurii furiosii robert olandezu pentru ca e cu bacau si la bine si la greu!!!!!

Forza FCM Bacau!! potu sa te uiti la meciurile stelei. ale lui dinamo ale rapidului, cfrului si a timisoarei.. in champions league dar pentru un bacauan tot mai frumos e sa vada o partida a Fcmului chiar daca doar in Liga 1 si nu in europa.. Mandru sa fiu Bacauan.. sper mult la promovare

De ADRIANO pe 26.06.2009 la 20:30

EU SUNT DINAMOVIST DA BACAUL ERA O ECHIPA FRUMOASA A DIVIZIEI A , DE TRADITIE . AVEA UN STADION FRUMOS NOCTURNA DAR TOATE ASTEA AU DISPARUT DE CAND SECHELARIU NU MAI E L PUTERE. CAND BACAUL FACEA MECIURI FRUMOASE IN PRIMA LIGA IASIUL SI VASLUIUL SE INCALTAU CU FESU PRIN DIVIZIA B,C! PACAT DE FCM BACAU

De Ginel D. pe 23.06.2009 la 13:24

Mai exista F.C.M Bacau ? Pacat ca oficialitatile locale cat si administratorii unor firme de succes nu se implica mai mult pentru cresterea valorii echipei si promovarea ei in prima divizie .Sunt convins ca vor gasi in judet mijloacele necesare pentru promovarea echipei in esalonul superior.Va urez succes!

De paul juncu pe 10.06.2009 la 13:05

a fost cel mai frumos meci la care am fost...

De iEU pe 19.05.2009 la 10:41

Ati uitat multe alte meciuri. De ex cel cu Rapid in care FCM-ul a castigat cu ajutorul golului lui Cursaru.Intradevar, meciul cu Dinamo mi se pare cel mai frumos vazut vreodata la Bacau.

va cacati pe voi "suporterii"! stadionul era plin pe vremea aceea pt ca va obisnuise seche cu gratuitatile.Din cate imi amintesc,la bacau nu s-a platit bilet de intrare cativa ani.Asta vi se pare normal?Daca s-ar fi taxat la intrare,ar fi disparut cel putin 75% din acei "suporteri".Suntem o natie de infometati disperati dupa gratuitati!!!!

De george pe 02.05.2009 la 23:53

va omorat bacau

De boggy pe 29.04.2009 la 15:48

eu nu cred ca una din cele mai reusite partide e un egal acasa cu steaua

De petre pe 27.04.2009 la 23:35

am fost si eu martorul acelui meci superb dintre FCM BACAU si dinamo ,imi amintesc meciul de parcar fii fost ieri , ce tribune pline, ce atmosfera , valuri , la final de meci spectatorii aprinsese torte iar jucatorii nostrii au alergat pe pista si au salutat tribunele , era cursaru cu un steag urias in culorile clubului , a fost atmosfera senzationala, tin minte ca am venit pe podul de la narcisa ,si era entuziasm , de i-am trezit pe cei careaveau vederea la pod, o amintire frumoasa, dar pacat ca trebuie sa traim din amintiri , sper acum ca bacaul are un parcurs excelent sa ne ofere acele clipe inaoi odata cu revenirea in primul esalon ,pacat de tur ca eram i liga 1 deja dupa parcursul din retur HAI BACAU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!

De Gaby pe 22.04.2009 la 16:32

Pt jaguar...Adevarat o perioada f frumoasa...Dar eu nu imi amintesc sa il fi vazut pe grigoras antrenor acolo...din cate stiu a fost la inceputul carierei sale de antrenor cat si jucator...Dar in 2005 nu cred ca el era antrenorul:)

De Dinamovistu' pe 22.04.2009 la 12:35

ce vremuri eraua tunci....fotbalul era mult mai frumos decat acum.....acum DNA,SPAGA,MITA,ARBITRI,PUSCARI E......asta caracterizeaza fotbalul..........SE INTRE TOTI LA PUSCARIE sisa avem un fotbal curat si frumos......

De djdany pe 22.04.2009 la 12:03

hai sa nu ne mai kakam degeaba atita timp cit se fac blaturi orice joc din liga 1,2,3,4 jud bcserie a,b,c,d jud bc devine suspicios de blat bacaul da are echipe dar doar pambac bc si mesagerul bc in rest...?

De florin pe 18.04.2009 la 10:06

daca a plecat sechelariu de la primarie sa dus si bacaul in jos ia vandut pe toty jucatori la steaua si la alte echipe ce avea daca iy lasa sa fye bacau in cempionslig nu steaua nu era mai bine pt bacaoani?

De HooLAntiF(TAZ) pe 09.04.2009 la 17:44

si asemenea meciuri or sa mai existe in bacau!!!

Gheorghe Poenaru este un antrenor bun a castigat foarte corect meciul FCM Bacau vs Dinamo

De brigada ura pe 30.03.2009 la 14:00

aveam 8 ani cand am fost la meciul ala dar tot in galerie eram....cel mai tare meci care l-am vazut in viata mea niciodata nu m-am mai bucurat mai tare ca atunci....ce mi-e dor de vremurile alea.....voi fi un ultras pe viata....

De houser pe 28.03.2009 la 15:11

Dinamo mereu a facut meciuri frumoase ! Exemple: Bacau - Dinamo 4-2, Sportul - Dinamo 5-6, Dinamo - Sportul 4-5, Dinamo - Craiova 4-4, Cluj - Dinamo 4-2, Dinamo - Crapid 5-2, Crapid - Dinamo 1-4. sTeaua de ce nu face meciuri frumoase? Asta spune multe !

De alex pe 19.03.2009 la 16:33

ce frumos era fotbalul prin anii 2000 2 echpe in divizia A fcm bacau si fc onesti ...in b erau 2 si in c vreo 3 acum nimica ne ducem la vale

De dd pe 26.02.2009 la 12:01

http://quizfotbal.wordpress.co m/ blog despre fotbal

De BRIGADA URA pe 22.02.2009 la 19:38

Sincer imi vine sa plang la cum a ajuns echipa si in ce hal a ajuns stadionul.Unde sunt cei 25000 de mii de suporteri unde este placerea de a merge pe stadion toate sunt ingropate intr-o mocirla care se scufunda pe zi ce trece.nici Dinamo nici Steaua nici Rapid si nici o alta echipa cat ar fii ea de buna nui poate lua locul in inima mea Fcm-ului.Si la bine si la rau inima mea va ramane galben -albastra.Aici m-am nascut in oras si aici vreau sa raman.Mama te iubesc dar nu mai mult ca pe FCM BACAU

De Jaguar pe 17.02.2009 la 22:25

Sincer nu-mi vine sa cred. Acu doar 4-5 ani, Bacaul era una dintre cele mai bune echipe din Romania, iar acum, in 2009 se lupta sa se salveze de la retrogradare, o retrogradare prin care se vede Divizia C. Dap... divizia C... Asta e. Acolo unde nu se baga bani, nu evolueaza nimic, din contra. Fotbal frumos a fost si la Moinesti. In 2005 , Petrolul Moinesti se batea de la egal la egal cu Ceahlaul , Vaslui, Poli Iasi. La un moment dat era pe locul 2 in Divizia B. Grigoras facea minuni! Iar acum, echipa e in D.:D

De ... pe 14.02.2009 la 12:39

am avut si noi odata fotbal....

De danielo22 pe 07.02.2009 la 22:41

A fost asa frumos!pacat ca totul sa sfarsit!cand m-am intors acasa dupa cativa ani si-am vazut cum arata stadionul,sincer imi venea sa plang.Imi pare asa rau dupa aceasta echipa.oare va mai renaste aceasta echipa vreodata?

astea sunt meciuri de aratat nepotilor

De Danilko pe 02.02.2009 la 16:34

Branzistilor acuma toti sunteti stelisti peste noapte ati uitat de FCM toata lumea e cu steaua

De best pe 31.01.2009 la 04:49

LA BACAU FOTBALUL MOARE..INCET..SI SIGUR..DAR IN CE HAL !!!!

De Tiby pe 31.01.2009 la 01:06

Diferenta e ca atunci jucatorii jucau cu daruninta ! Acum ii doare in fund !

De blue86 pe 30.01.2009 la 19:49

Chiar ca iti vine sa plangi cand vezi asemenea imagini...tribune pline...tortze spectaculoase...galerie adevarata...tot stadionul care canta...valuri...Fotbalisti foarte buni...goluri de generic...Si comentatorii au ramas fara cuvinte: "Asistam la cel mai bun meci de pana acum din Divizia A"!!! Doamne...ce frumos! Iar acum...NIMIC

De mircea4steaua pe 30.01.2009 la 12:11

Imi vine sa plang...Ce fotbal...Ce echipa...Cik rezerve Pitu shi Iftodi....Shi banca de rezerva era beton..Comentatorul spunea k Bacaul a trecut firesc de Timisoara in deplasare 4-2...Acuma nu lke putem bate nici echipa a 2a...RUSINE NEA SECHE...RUSINEEEEEEEEEEEEEE

De ventuzar pe 29.01.2009 la 11:46

cine are ochi sa- i foloseasca !

De blue86 pe 10.01.2009 la 12:07

Multumim Bacau! Multumim Dinamo! Meciul de la Bacau a fost cel mai bun din ultimii 4 ani ai Diviziei A... Asa se incheie comentariul...Cei care negociaza sa se uite la aceste imagini si sa deblocheze situatia. E prea mare diferenta intre ce era atunci si ce e acum. E rusinos, anormal, cinic...e pacat! Treziti-va!!!


Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN VIDEO

Video/ Ciprian Panait:...

Antrenorul echipei Sport Club Bacau a fost fair-play după meciul cu FCM Bacău şi a recunoscut faptul că...

Video/ Gheorghe...

Vezi ce a avut de declarat antrenorul Gheorghe Poenaru dupa derbyul ASC Bacău - FCM Bacău, 0-0

FACEBOOK

 

CELE MAI COMENTATE

MECIURI

  • Aerostar Bacau
    Aerostar Bacau
  • 0:1
  • Foresta Suceava
    Foresta Suceava

04.10.2016 14:30

 Cupa Romaniei

PARIORI

Pariaza pe Bacau!

Cel mai bun site al pariorilor. Gasesti cotele dorite, inclusiv la Divizia B! Daca te simti inspirati, poti deveni tipster!

COMUNITATE

Intra in comunitatea suporterilor bacauani de pe MYSPORT

Ultradixi sau Allblack sint deja foarte cunoscuti pe singurul site din Romania cu continut creat 100% de useri! Pozele sau textele tale pot aparea pe www.bacausport.ro daca le pui tag Bacau

HANDBALVOLEI.RO

IASISPORT.RO

ARHIVA STIRI

Sapt. L M M J V S D
35         1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10
37 11 12 13 14 15 16 17
38 18 19 20 21 22 23 24
39 25 26 27 28 29 30  

SONDAJ

Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?

  1. Da
  2. Nu



  1. » rezultate
  2. » arhiva sondaje

Programul GSPTV

  • Sursa programelor TV

Contact

Scrie-ne la contact_bacausport@yahoo.com în orice problemă legată de sportul băcăuan!



Studiul de Audienta si Trafic Internet