Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
02.11.2008 VOLEI FEMININ

CSU Târgu Mureș - Știința Bacău 3:1

Știința Bacău a pierdut în deplasare la CSU Târgu Mureș. Gazdele au învins cu 3:1 (20-25, 25-21, 25-21, 25-19)

Foto 1

“N-am jucat nimic, la fel ca în partida din etapa precedentă cu Dacia Mioveni. Despre arbitraj nu mai discut. Târgu Mureș are o echipă bunicică și care va mai pune probleme și altora în acest campionat. Pe de altă parte, Condițiile de joc au fost improprii, pentru noi. Sala joasă, condens, parchet foarte dur, la fel cum a fost și la Lugoj. Fetele n-au reușit să se adapteze la aceste condiții. Au fost însă și multe greșeli personale” a declarat Melu Manta(antrenor secund Știința) pentru Ziarul de Bacău.

Știința: Tomic - Truta, Herlea, Liulenova, Chivorchian, Rusu / Manu (libero). Au mai jucat Anghel, Hosu si Nitulescu.

Alte rezultate din etapa a 6-a:

METAL GALAȚI - DINAMO BUCUREȘTI   3-0 (25-17, 25-5, 25-16)

RAPID - UNIC PIATRA NEAMȚ   0-3 (14-25, 16-25, 19-25)

TOMIS CONSTANȚA - SCMU CRAIOVA   0-3 (25-11, 25-19, 25-15)

CSM LUGOJ - PENICILINA IAȘI   0-3 (22-25, 22-25, 15-25)

DACIA MIOVENI - CSM SIBIU   3-0 (25-22, 25-18, 25-22)

De danutzu pe 05.11.2008 la 08:17

marti seara, 4.11.2008 locatia larnaca: turul 2 challange cup mansa 1: aek larnaca-c.v.unic piatra neamt 0-3(-21,-13,-23); meciul a durat 73 de minute si la el au asistat 450 de spectatori; echipa nemteana cu jucatoare numai din campionatul intern s-a impus in fata unei selectionate multinationale care are in lot 2 brazilience de certa valoare; unicul a luat o optiune importanta pentru calificarea in turul 3; bravo fetelor, tineti-o tot asa!

De nume autor pe 03.11.2008 la 16:00

Volei feminin: Lipsa acuta de adversari! Volei feminin: Lipsa acuta de adversari! COMENTEAZA ACEST ARTICOL Duminica, 02 Noiembrie 2008, ora 22:35 de Marius Chiriliuc (contacteaza autorul) Postat in: Volei » Romania » Divizia A1 feminin » C.S.U. Metal Galati In dorinta de a performa in Liga Campionilor, Zoran Terzic - antrenorul principal de la CSU Metal Galati - a sperat, in permanenta, ca adversarele din Divizia A1 vor putea pune probleme echipei dunarene, stiut fiind faptul, ca doar jucand meciuri echilibrate poti evolua. Un joc echilibrat astepta Terzic si in meciul considerat derbiul campionatului, cu Dinamo Bucuresti. Numai ca echipa damboviteana se afla in proces de reconstructie, astfel, nereusind sa recupereze ecartul de valoare fata de gazde. Avand in coordonatoarea Dirickx - o jucatoare inspirata, cu atacuri ucigatoare din partea lui Djerisilo, Martinez si Molnar, si cu blocaje excelente ale Alidei Marcovici si Nneka, Metal a facut un antrenament cu public, in meciul cu vicecampioana Dinamo. Daca putem spune ca setul unu a fost adjudecat facil de Metal (25-17), al doilea a fost de poveste! A durat doar 8 minute si s-a incheiat cu incredibilul scor 25-5. Mai trebuie mentionat ca la cele cinci puncte dinamoviste au mai contribuit si galatencele, prin unele servicii gresite. In ciuda faptului ca Zoran Terzic a schimbat liniile, setul trei a concluzionat victoria categorica a CSU, scor 25-16. La un capitol au stat bine si oaspetii, dar numai inainte de inceperea jocului. Marian Stefan - afisand acceasi aroganta cunoscuta. La sfarsit, reprezentantii echipei bucurestene nedorind sa participe la obisnuita conferinta de presa. CSU Metal Galati - Dinamo Bucuresti 3-0 (25-17, 25-5, 25-16) Sala Siderurgistul - aprox. 700 de spectatori Metal: Dirickx, Djerisilo, Martinez, Molnar, Nneka, Marcovici si Filipova - libero. Au mai evoluat: Dumitru, Miclea, Muresan si Trica. Antrenori: Zoran Terzic si Branko Kovacevic. Dinamo: Petrovic, Hatinova, Sokolova, Radu, Duganzic, Szekelyova si Hancu - libero. Au mai evoluat: Neaga si Kovacs. Antrenor: Adrian Radu

De pentru florin pe 03.11.2008 la 11:25

esti de la dinamo florine ??? de dinamo ce spui? sa pierzi set la 5 ? risul curcilor...ha ha

De florin pe 03.11.2008 la 00:02

Cred ca este inceputul sfarsitului echipei lui Grapa.Cum a dat de un adversar mai acatarii cum a dat-o in bara.asa antrenor asa echipa.Si mai erau unii in sala care strigau CAMPIOANELE,oare la CE?

Comenteaza

Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN VOLEI FEMININ

Stiinta Bacau a...

Deținătoarea Cupei României la volei feminin, Știința Bacău, a câștigat tradiționalul turneu internațional...

Teste utile pentru...

Vineri și sâmbătă, deținătoarea Cupei României la volei feminin, Știința Bacău, a disputat la Izvorani...