Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
12.10.2008 FOTBAL

Liga a V-a: Steluța Dărmănești - Stejarul Buciumi 5-1

Astãzi, cu începere de la ora 11:00, pe stadionul Asociaţiei Sportive din Dãrmãneşti a avut loc meciul dintre Steluţa Dãrmãneşti şi Stejarul Buciumi. Un meci ce a stârnit un real interes din partea spectatorilor, veniţi într-un numãr destul de mare pentru un meci de Liga a V-a.

Foto 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

Gazdele s-au impus cu scorul de 5-1, la capãtul unui meci controlat în mare parte.
Oaspeţii n-au reuşit sã punã prea mari probleme, ba mai mult au jucat şi în inferioritate numericã.
În minutul 33, jucãtorul cu numarul 2, Mihalcea Vasile îl înjurã pe centralul partidei, care îl eliminã fãrã nicio ezitare. Cu un om în minus pe teren, cei de la Buciumi au reuşit sã pãstreze proporţiile scorului pânã la pauzã, 2-1.

Repriza a doua a mai adus încã trei goluri şi o multitudine de ocazii pentru cei de la Steluţa, pe fondul apãrãrii destul de superficialã a oaspeţilor.

Steluţa Dãrmãneşti: Stavri- Camara, Enache R., Covaci, Mincã, Mocondureanu, Mînea, Chiriş, Maftei, Munteanu, Enache N.

Au mai jucat: M. Fichitiu, S Fitichiu, Brescan, Gabor

Stejarul Buciumi: G. Mihalcea – V. Mihalcea, A. Bazarca, Neculai, Patriche, Miron, R. Bazarca, C. Negru, Tirtoacã, D. Negru, Irimia.

Au mai jucat: Brinzã, Radu, Chipãruş, Stratu.

Marcatori: Enache Ninel (‘4), Munteanu (’10), Chiriş ( ’65), Enache Radu (’80, ’87) / Adrian Bazarca (’38)
Cartonaşe galbene: Bazarca Adrian, Neculai Dan – Stejarul Buciumi
Cartonaş roşu: Vasile Mihalcea –Stejarul Buciumi