Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
06.10.2008 LIGA IV

LIGA a IV-a/Vezi rezultatele înregistrate în etapa a IX-a. CLASAMENT

     Foto 1

1.Mesagerul Bacău-Sportul Răcăciuni 4-0

2. Athletic Dãrmãneşti-ASO Buhuşi 3-0

 
3. AS Oneşti-AS Hemeiuşi 6-1
 
4.Voinţa P.Turcului - Măgura Tg.Ocna 2-1
 

5. Clipa Vio Bacău-Înfrăţirea Ghimeş  3-2

 
6. Aerostar II Bacău-AS Mărgineni 2-1
 

7. Flamura Sascut-Inter Oneşti 0-3

 
8. Recolta Ardeoani-AS Negri 1-3
 

9. FC II Willy Bacău-Siretul Prăjeşti 5-4

 

class.JPG

COMENTARII (41)

De BARZAGHIDEANU DANI pe 12.12.2008 la 22:06

IMI PARE FOARTE RAU DE BAIETII DE LA HEMEIUSI PACAT CA E O ECHIPA CU MARE DARUIRE DE JOC DAR CA TOATE ECHIPELE SAU APROAPE TOATE ECHIPELE DIN DIV A4 A LE LIPSESC FONDURILE ORICUM LE UREZ BAFTA IN CONTINUARE

De john pe 26.10.2008 la 20:59

cred k ati vazut adevarata valoare a vointei podu turcului prin meciul castigat cu mesagerul bacau??????.....putem bate p oricine....dar mai lasam si pe altii sa castige.......forza vointza!!!!!!!!

De g3oRg!K pe 23.10.2008 la 13:13

bai tilik.......cand mai venitzi la podu-turcului...luati bataie...;);)......cum ati mai luat.......ca oricum tie iti da rosu..si iesi afara in min 3;)....k esti varza.....:))=))....

De Boby pe 19.10.2008 la 13:43

ATHLETIC a castigat cu scorul de 3-0 contra celor de la GHIMES. marcatori:C.POTOROC,N ISTOR,TANASA.

De puiu pe 16.10.2008 la 22:10

fortza athletic ......batem ghimes k 3-0 cel putin

De daniel pe 12.10.2008 la 14:55

negri--v.podu-turcului 2-1 siretul prajesti--recolta ardeoani 10-0

De bogdan pe 11.10.2008 la 10:59

vreau si yo saitu de la athletic comanesti :d

De 123456789 pe 10.10.2008 la 15:08

Infratirea Ghimes-Mesagerul Bacau 2

De jose pe 10.10.2008 la 11:52

toate echipele din liga asta care joaca in sate si in comune sunt foarte bune acasa dar in deplasare sunt vai de ele .. oare dc? suspect domle ma refer special la ardeoani podu turcului si sascut .

De 061404 pe 10.10.2008 la 10:15

eu dau pt toate meciurile:D Sportul Răcăciuni-ATHLETIC D. x Inter Oneşti-Aerostar II Bacău 2 ASO Buhuşi-AS Oneşti 2 Înfrăţirea Ghimeş-Mesagerul Bacău 1 AS Hemeiuşi-Flamura Sascut 1 AS Mărgineni-FC II Willy Bacău 1 Măgura Tg.Ocna-Clipa Vio Bacău 2 AS Negri-Voinţa P.Turcului 1 Siretul Prăjeşti-Recolta Ardeoani 1 primele 3 meciuri is cele mai importante..ar mai fii si ala dintre hemeiusi si sascu:)

De xxx pe 10.10.2008 la 10:08

marineni-willy 1 ghimes-mesagerul x racaciuni-athlectic 1 buhusi-onesti x2

De daniel pe 08.10.2008 la 22:50

trebuie sa batem neaparat la negri! un pic de vointa si putem bate orice echipa din liga asta! avem un lot valoros, multi copii talentati dar care stau rau la capitolul moral.Din cauza unora ,nu sint lasati sa joace si joaca mereu sub presiune, o presiune care n-ar trebui sa existe.Pierdem multe puncte pe greseli individuale si asta isi pune amprenta pe jocul practicat: timorat, neincrezator si fara orizont. Dar daca suntem uniti putem face multe. FORTZA PODU-TURCULUI!!

De leo pe 08.10.2008 la 19:22

vointa podu turcului este o echipa greu de invins

De DINAMIX pe 08.10.2008 la 18:03

MA BUCUR CA AM INITIAT UN NOU CURENT PE ACEST SITE SI SPER SA AFLAM CAT MAI UTILE INFORMATII DESPRE ECHIPELE DIN LIGA 4! NU E O RUSINE SA NE FACEM RECLAMA, ASTA E CLAR! SUCCES, TUTUROR ECHIPELOR SI SUSTINATORILOR LOR! ps:multumesc, Johnyku!

De andrei pe 08.10.2008 la 16:39

margineni-willi 1. ghimes-mesageru x,2. racaciuni-athletic 2...

De raven pe 08.10.2008 la 15:55

hai sa pariem pe 3 meciuri duminica de duminica.3 MECIURI interesante.margineni-willy=x ghimes-mesagerul=1 racaciuni-athletic=x2.incercat i si voi.toti.fara sa ne mai certam.

De alex19 pe 08.10.2008 la 14:14

din cate am inteles de la diana, pe site vor fi puse loturile tuturor echipelor din liga a IV-a, asta cat de curand

De Johnnyku pe 08.10.2008 la 13:38

Lot AS Margineni: Portari: Stelea G., Corolea M. Fundasi: Arcadius C., Turcu G., Francu A., Babuta C., Ditu, Vamesu B., Capitanu A. Mijlocasi: Gologan D.,Melinte S.,Galita C., Albu I.,Solot Lucian, Solot Liviu, Atacanti: Vieriu A., Manolache M., Palade D. buna ideea lui Dinamix, trebuie promovare si in "champions league-ul" autohton:))

De Johnnyku pe 08.10.2008 la 13:37

Lot AS Margineni: Portari: Stelea G., Corolea M. Fundasi: Arcadius C., Turcu G., Francu A., Babuta C., Ditu, Vamesu B., Mijlocasi: Gologan D.,Melinte S.,Galita C., Albu I.,Solot Lucian, Solot Liviu, Atacanti: Vieriu A., Manolache M., Palade D. buna ideea lui Dinamix, trebuie promovare si in "champions league-ul" autohton:))

De andrei pe 08.10.2008 la 13:25

ba razvane inseamna k u habar n ai...p margineni ii batem mereu si aksa si in deplasare iar voi buhusu abia a ti promovat asa k ciocu mic si joc de glezne....si ink ceva dak la noi se rup picioarele inseamna cu u n ai jucat fotbal niciodata si habar n ai...parerea mea este k u esti o fetita careia ii plac mai mult papusile

De daniel pe 08.10.2008 la 09:45

ai dreptate!!! VOINTA PODU-TURCULUI :portarI-----CORNEL COSTANDACHI, MUCHI IONUT---fundasi----DRAGOS STAN, ADRIAN BUZDUGA, GIGEL AVORNICITEI, DANUT CALIN, FLORIN PETREA, PANAINTE ADRIAN, STEFAN ANDREI ---mijlocasi---MIHAI MANOLACHE, ANDREI PETRACHE, DANIEL MARIN, GHEORGHITA PROCA , DUMITRU MAVRICHI, IONUT FILIP ---atacanti---SILVIU MANOLACHE, CATALIN POPA. sponsori----AVORNICITEI GIGEL,SPULBER DANUT,----delegat---ISVORAN VASILE----sofer----OPREA NECULAI----FORTZA PODU-TURCULUI

De DINAMIX pe 08.10.2008 la 09:08

...pentru cei care ne considera penibili! STIM CA ATHLETIC E O ECHIPA MICA SI CA ACTIVEAZA INTR-O LIGA INFERIOARA! SCRIEM AICI DESPRE MECIURI SI DESPRE ECHIPA PENTRU TOTI JUCATORII LUI ATHLETIC, BAIETI DE CARACTER. CARE IUBESC FOTBALUL SI IL PRACTICA DE PLACERE! AR FI BINE CA SI CELELALTE ECHIPE SA ISI PREZINTE MECIURILE, SA AFLAM MACAR NUMELE CELOR CARE JOACA PE ACESTE TERENURI GRELE DIN LIGILE INFERIOARE! DACA DORESTI STIRI CU REAL MADRID, CU MILAN, ARSENAL SAU BAYERN, EXISTA ATATEA SITE-URI PE CARE O POTI FACE! POATE PENTRU UNII SPECTATORI CARE VIN LA MECIURILE DE LIGA 4 SAU 5, ECHIPELE LOCALE SUNT CA SI REAL MADRID! REGRET CA UNII NU POT INTELEGE ASTA! INSA VOM CONTINUA SA PREZENTAM STIRI DESPRE MECIURILE NOASTRE! CAT DESPRE "CAZUL COMANESTI" ESTE UN CAZ INCHIS, AVEM O BAZA SPORTIVA FOARTE BUNA LA DARMANESTI SI NE BUCURAM DE UN MECI LA DOUA SAPTAMANI ACOLO! SUCCES TUTUROR, PRIETENI, DUSMANI SAU INDIFERENTI!

De raven pe 08.10.2008 la 08:47

auzi ce zice andrei---forta vointa podu turcilor ---s-au cum s-o chema! vai de capu vostru voi sunteti fotbalisti? o sleata de golani care numai fotbal nu joaca!rupeti picioarele si bateti arbitru! s-a vazut adevarata voastra valoare cu onestiul, buhusiul si margineniul. daca venim la podu va dam peste 10!!!!!

De Boby pe 08.10.2008 la 00:45

Multumim SEBIK,si eu sunt in asentimentul tau dar ce sa facem daca primarul si ce care au putere de decizie au considerat ca nu e nevoie de fotbal in orasul COMANESTI! Pentru " eu"...nimic,sa fii sanatos! BOBY.

De andrei pe 07.10.2008 la 23:06

Fortza vointa podu turcului

De sebik pe 07.10.2008 la 22:56

pe mine unu ma intereseaza...sunt din comanesti si ma oftic la maxim ca echipa in loc sa reprezinte orasu meu a fost fugarita de niste fatalai care sustin o echipa de fotbal feminin care nu ia sub 15 goluri pe meci...da na...joaca in divizia a? joaca...face deplasari prin toata tara? face...apropo s-a renovat stadionul la comanesti...s-a dat o dunga de var pe mijlocul tribunei...m-am distrat rau de tot cand am vazut....da nu prea a fost rasu meu...iar cei pe care nu ii intereseaza informatiile de aici la ce se mai obosesc sa comenteze? la ce se mai obosesc sa citeasca? asteptam in continuare noutati in legatura cu echipa aici sau pe site...multa bafta

De eu pe 07.10.2008 la 20:48

ma raven da pe cine intereseaza rezumatu unui meci din liga a4a ? sa fim seriosi ... ce dreaq va faceti atata reclama parca ati fi real madrid ... daca va sponsorizeaza bilbao deacuma vati luat lumea in cap... tre sa luati o bataie buna la vreo 5 goluri diferenta si apoi o sa taceti;)

De anonim pe 07.10.2008 la 19:19

hm....! A.S Onesti - A S Hemeiusi 6-1(1-0) un meci frumos pe o vreme atat de nasoala A S Onesti fiind condusa de Hemeiusi a reusit sa revina in joc si sa si invinga echipa A S Hemeiusi care este clasata pe ultimul loc :) SUCCES 22ror echipelor . . . !

De raven pe 07.10.2008 la 18:13

mai EU poti sa nu citesti rezumatul si sa te uiti mai departe.sau sa sustii si tu o echipa .daca ai........

De Boby pe 07.10.2008 la 17:22

Poat pentru unii parem penibili dar va asigur ca afara eforturile noastre sunt vazute cu alti ochi! Speram sa nu va deranjam prea mult si daca o facem ne cerem scuze!

De Boby pe 07.10.2008 la 17:16

Multumim pentru aprecieri si critici,facem si noi ce putem la acest nivel.Daca o sa urmariti si ce se intampla pe "afara" o sa vedeti ca ligile inferioare si de copii sunt foarte bine mediatizate,atat de asociatiile locale cat si de massmedia! Problema la noi eca ne intereseaza doar scandalurile si injuriile,poate cu timpul...!

De eu pe 07.10.2008 la 13:29

dinamix chiar nu iti dai seama cat de penibil poti fi? pe cine intereseaza rezumatul unui meci de liga a4a? pt ce va faceti atata reclama nu pot sa imi dau seama ... credeti ca vine un mare sponsor la echipa sau ce?

De DINAMIX pe 07.10.2008 la 09:01

ATHLETIC Darmanesti-ASO Buhusi=3-0(2-0) marcatori: Jipa, Nistor, Purcaru. ATHLETIC: Tudor-I.Potorac, Rusu, Ceangau (cpt), Puiu-C.Potorac (Purcaru), Jipa, Toma (Trofin), Pascanu (Bancila)-Nistor(Tanase), Bran. Meci frumos, spectaculos, pe o ploaie torentiala care a tinut tot meciul. O lovitura libera perfect executata de Jipa aduce gazdele in avantaj. la putin timp, gazdele isi majoreaza avantajul prin golul reusit de nistor, dupa o actiune colectiva. Urmeaza un joc pe contre, cu ocazii de o parte si de alta. Pe final de repriza, oaspetii au doua mari ocazii sa reintre in meci. Dupa pauza, jocul ramane frumos, gazdele au mai multe ocazii, dar golul cade in ultimul minut al prelungirilor dupa un sut in vinclu al lui Purcaru. Cu aceasta victorie, gazdele raman pe podium, cu acelasi punctaj ca AS Margineni si cu un punct in urma liderului Aerostar II. Urmeaza un meci dificil la Racaciuni, dar darmanestenii antrenati de I.Corban au incredere in potentialul lor. ps: Si celelalte echipe sunt invitate sa "se laude" oriunde, oricand! Nu ne "umflam in pene", doar ne facem cunsocuti! Respectam celelalte echipe si le dorim succes, sperand sa ne bucuram impreuna de placerea unor jocuri frumoase in fiecare duminica!

De unu1 pe 06.10.2008 la 22:16

auzi la johnnyku k inadmisibil ce sa intamplat la aerostar 2:))))) ce putea sa se intamample k arbitru a fost corect ce plm vreti sa castigati oriunde:))) inadmisibil =)))).............ati laut bataie asta e ........ghinionu vostru :P:P ati pierdut 2 mil=)):))) ata e :P:P:P:P

De LUKAS_4_all pe 06.10.2008 la 21:32

fortza AS Margineni am jukat akolo dar....uite k akum ,,am imi dau seama k am facut o prostie k am renuntzat ,,,akum este o okipa foarte unita,,,si succes in kontinuare ...FORTZA FORTZA FORTZA ,AS,Margineni!!!!!!!!!!!!

De claudiu pe 06.10.2008 la 21:13

nici vorba raven, nu sunt din Onesti sunt de mai departe un pic.Vizitez si eu site-ul vostru si ma declar multumit de ceea ce vad acolo.Ar trebui ca ceilalti conducatori<ei se cred> sa va ia drept exemplu,DAR prea exagerati pe acest site cu laudele-in fond nu sunteti altceva decit o echipa de liga a 4-a.Prea va umflati singuri!!!!!!

De secret pe 06.10.2008 la 19:51

felicitari pt aerostar 2...s dati kt mai multe goluri:P

De raven pe 06.10.2008 la 19:51

da tu de unde esti claudiu?ce e rau ca ne sustinem echipa?esti de pa la onesti dupa cum vb

De Johnnyku pe 06.10.2008 la 18:34

Inadmisibil ce s-a intamplat la aerostar 2 cu margineni, in fine, asta e fotbalu, "o muiere nesuferita" cateodata.

De claudiu pe 06.10.2008 la 16:06

mai scutiti lumea cu athletic asta a vostru!!!!V-ati facut site laudati-va acolo si pupati-va pina la noi ordine!!!

De raven pe 06.10.2008 la 14:54

forza athletic.


Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN LIGA IV

Curita ia distanta in...

Viitorul Curita este principala beneficiara a etapei din acest weekend!

Programul de weekend...

O etapa cu rezultate previzibile, mai putin victoria celor de la Zemes la Siretul Partida de la Moinesti s-a...

FACEBOOK

 

CELE MAI COMENTATE

MECIURI

  • Aerostar Bacau
    Aerostar Bacau
  • 0:1
  • Foresta Suceava
    Foresta Suceava

04.10.2016 14:30

 Cupa Romaniei

PARIORI

Pariaza pe Bacau!

Cel mai bun site al pariorilor. Gasesti cotele dorite, inclusiv la Divizia B! Daca te simti inspirati, poti deveni tipster!

COMUNITATE

Intra in comunitatea suporterilor bacauani de pe MYSPORT

Ultradixi sau Allblack sint deja foarte cunoscuti pe singurul site din Romania cu continut creat 100% de useri! Pozele sau textele tale pot aparea pe www.bacausport.ro daca le pui tag Bacau

HANDBALVOLEI.RO

IASISPORT.RO

ARHIVA STIRI

Sapt. L M M J V S D
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        

SONDAJ

Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?

  1. Da
  2. Nu



  1. » rezultate
  2. » arhiva sondaje

Programul GSPTV

  • Sursa programelor TV

Contact

Scrie-ne la contact_bacausport@yahoo.com în orice problemă legată de sportul băcăuan!



Studiul de Audienta si Trafic Internet
paykasa - paykasa kart