Tine-ma minte! Inregistrare
Volei Masculin

Știința Bacău - Știința Explorări Baia Mare 1-3

Știința nu a reușit să facă față puternicei echipe din Baia Mare.

Echipa băcăuană a dat în etapa a II-a peste ocupanta locului trei de la Cupa Balcanică, competiție ce s-a desfășurat acum o săptămână la Baia Mare.

Știința Bacău a jucat frumos în primul set și s-a impus cu 25-20. Elevii lui Cornel Păduraru și Eusebiu Țurcanu au cedat inițiativa și au permis oaspeților să câștige setul secund cu cinci puncte diferență (20-25).

Setul al III-lea a lamurit problema învingatoarei din aceasta întâlnire. Băimărenii au practicat un blocaj perfect, au jucat dinamic și aproape toate mingile lor au intrat în terenul gazdelor. Scorul de la sfârșitul acestui set: 19-25.

Actul al IV-lea a fost adjudecat și mai clar de echipa din Baia Mare (16-25). Superioritatea oaspeților a fost evidentă.