Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
14.09.2016 AEROSTAR BACAU

Aerostar Bacău - Sporting Liești 9 - 8 (2-2, 2-2, 2-0)

Aerostar Bacău a trecut cu emoțiile penaltyurilor în faza următoare a Cupei României.

Foto 1 2
Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?
  1. Da
  2. Nu

Gazdele s-au chinuit dintr-un joc care părea floare la ureche după primele 45 de minute. Trupa lui Misu Ionescu s-a instalat în jumătatea adversă încă din primul minut. După ce Hurdubei a ratat incredibil, Strat a deschis scorul în min 22 cu un șut senzațional de la 30 de metri. Asaltul gazdelor a continuat și Blănari a ratat si el incredibil după o incursiune a lui Michael. Oaspeții puteau da lovitura pe contraatac, dar scorul pauzei avea să fie stabilit de Hurdubei în min 44.

În partea a doua aveam să vedem o cu totul alta partitura. Oaspeții au făcut trei schimbări care s-au făcut simțite în joc. Cu toate acestea, Hurdubei putea să facă 3-0, dar a ratat inexplicabil din careul mic. În min 66, Bârlădeanu avea sa reducă din handicap, pentru că albanezul Dushkaj să dea lovitura in min 88.

Prelungirile s-au jucat pe contre si marile ocazii au aparținut lui Tudorache, dar echipa calificata avea să se decidă la loviturile de pedeapsă. Aerostat s-a impus cu 7-6, penalty-urile fiind transformate de Tudorache, Mihăeș, Blănaru, Honda si Padovei. A ratat Chitila. De partea cealaltă au marcat Adamache, Bârlădeanu, Manea, Sprânceană. Au ratat D. Sandu si Filimon.

Aerostar: Dornescu. - Ardei, Belecciu, Mihăeș, Oanea, Honea, Strat (67 Padovei), Blănaru, Chirila, Artenie(80 Hutanu), Hurdubei (62 Tudorache).

Sporting: Vadeanu - Manea, Filimon, Serea (54 Bârlădeanu), Sandu, Balaban (Munteanu), Toma (54 Popov), Lovin, Sprânceană, Adamache, Dushkaj.

Comenteaza

Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN AEROSTAR BACAU

Aerostar Bacau - AFC...

Aerostar este la prima victorie in aceasta editie de campionat.

VIDEO / Dobarceanu...

Golul a fost reusit in amicalul cu Ceahlaul II P. Neamt.

VIDEO / Gol de...

Jucatorul Aerostarului, Vasile Dobarceanu, a reusit un gol extraordinar in partida de campionat cu Petrotub Roman.