Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
03.09.2016 LIGA IV

FOTO/Moinestiul si N. Balcescu au terminat la egalitate dupa un meci spectaculos

Sambata se da startul in campionatul Ligii a IV-a.

Foto 1
Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?
  1. Da
  2. Nu

O singura serie, cu 16 echipe, din care va lipsi campioana judeteana, Gauss Racaciuni, aceasta formatie preluand echipa SC Bacau, in liga a III-a. Toate echipele au obligatia ca pe durata meciului sa foloseasca in permanenta un jucator nascut in 1997 sau mai mic.
De remarcat faptul ca municipiul Bacau nu are nicio reprezentanta la nivelul acestui esalon. La fel si orasele Onesti, Comanesti sau Buhusi.
Pentru cei care asista la jocurile din aceasta editie de campionat ii rugam sa ne trimita comentarii, poze si impresii de la partide pe adreasa contact_bacausport@yahoo.com.
* Partida extrem de disputata la Moinesti. In min. 60gazdele conduceau cu 3-0, insa oaspetii au reusit sa egaleze si chiar au fost aproape de victorie in minutele de final.
* Meciul dintre Vointa Garleni si CS Dofteana (foto) a fost echilibrat si de un nivel foarte bun, in ciuda terenului denivelat. Oaspetii au condus la pauza cu 1-0. In partea a doua, gazdele au egalat cu un gol superb (sut de la 40 m, mingea lovind intai bara inainte de a intra in poarta), au controlat categoric jocul, dar au ratat foarte mult. In finalul partidei, oaspetii au beneficiat de un penalty pe care l-au transformat.

Curita ia distanta in...

Viitorul Curita este principala beneficiara a etapei din acest weekend!

Programul de weekend...

O etapa cu rezultate previzibile, mai putin victoria celor de la Zemes la Siretul Partida de la Moinesti s-a...