Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
05.09.2015 ASC BACAU

SC Bacau - Dacia Unirea Braila 0-1 (0-0) / Pas gresit!

Debut nefericit pentru bacauani pe teren propriu. Dacia Unirea Braila s-a impus cu 1-0, printr-un gol marcat de Musca, in minutul 75.

Foto 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Atacantul brailean a luat o actiune pe cont propriu si a sutat senzational, in vinclu, de la marginea careului mare. Pana la gol, brailenii au avut mai mult posesia si ocaziile clare de a marca. E drept, Sport Club Bacau putea deschide scorul inca din min. 15, insa mingea trimisa de Punga, din lovitura libera, nu a fost ajunsa de Ursu si a trecut putin pe langa stalpul portii. Sase minute mai tarziu, Miron a intervenit salvator in fata lui Puscasu, braileanul scapand singur cu portarul bacauan. In min. 25, Dumitriu a ales un “lob”peste Mitrea, dar mingea a trecut si peste transversala. Cea mai mare ocazie a primei reprize avea sa o rateze Onofras, in min. 44, mingea respinsa de Miron la sutul lui Rosu fiind trimisa de atacantul brailean peste transversala din fata portii.

Imediat dupa pauza, tot Dacia Unirea a a avut prima ocazie clara, Miron deviind in transversala o centrare de pe stanga a lui Musca. Bacauanii au fortat victoria, insa, contrar cursului jocului, oaspetii au fost cei care au punctat decisiv.

SC Bacău: B. Miron – I. Mihalachioae, A. Lozneanu, I. Ursu, D. Druga – R. Adascalitei (65 Hurdubei), L. Dumitriu – Al. Sahru, P. Ignea (65 Corban), Punga (72 A Pavel) – C. Vraciu

Antrenor: Critian Popovici

Dacia Unirea Brăila: Mitrea – Nita, Ivan, Ghiocel, Stanciulescu – Olenic, Rosu, Necoara (Frunza), Puscasu (90 Nicolita) – Onofras (72 Moise), Musca

• CS Baloteşti stă

Äntrenorul brailenilor, Alin Panzaru, era multumit de rezultatul obtinut de echipa sa. “Ë prima data cand reusim sa invingem Sport Club Bacau. Am mai ciugulit cate un punct, dar nu i-am batut. Dar, italieneste, am luat astazi cele trei puncte. Din pacate avem destule probleme. Avem promisiuni de la primarie, consiliul judetean si mediul privat, dar doar atat. E pacat sa fim dezamagiti din cauza banilor.

Cred ca Bacaul a suferit dupa egalul de la Calarasi. Sa fii egalat in ultimele minute are un efect asupra jucatorilor. E inceputul campionatului si echipele inca se aseaza. SC Bacau s-a calificat de doua ori in play-off in editiile precedente si ramane o echipa importanta in liga secunda”.

Cristi Popovici a recunoscut ca oaspetii meritau victoria. “Ë clar ca Dacia Unirea Braila a fost echipa mai buna. Au fost peste nöi ca prospetime, iar experienta unor jucatori si-a spus cuvantul. Nu cred ca jucatorii au acuzat golul primit la Calarasi pe final de meci, sau oricum nu are relevanta pentru esecul de azi. Din cauza regulamentului si a situatiei sunt nevoit sa joc, practic, cu un singur varf. Celalalt este junior si inca nu face fata. Nici jucatorii cu experienta n-au facut diferenta. Asta nu este o scuza si trebuie sa ne ducem crucea. Cert este ca trebuie sa gasim solutii pentru a remedia problemele care au aparut in jocul de azi.”

Comenteaza

Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN ASC BACAU

Cupa Romaniei / Nicio...

Aerostar - Foresta Suceava 0-1 si Metalosport Galati - SC Bacau 1-0.

SC Bacau - AFC Harman...

SC Bacau nu a reusit un rezultat pozitiv in meciul de pe teren propriu cu AFC Harman.

Gica Penoff: "Nu...

SC Bacau nu a reusit un rezultat pozitiv in a III-a etapa.