Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
29.09.2008 ASC BACAU

Iulian Capeti: "Lui Heleşteanu doar i-am mulţumit la finalul jocului"

Iulian Capeti, unul dintre finanţatorii Ştiinţei Bacău, nu a fost mulţumit de calitatea partidei dintre echipa sa şi FCM Bacău. "A fost un meci slab, trebuie să recunoaştem", a declarat Capeti. "Faţă de meciurile precedente, noi am avut o scădere".

     Foto 1

"Acum contează mai puţin acest campionat. Îmi este indiferent pe ce loc terminăm, fie pe 3, fie pe 14. Vom avea un cuvânt greu de spus în sezonul viitor", a continuat Capeti, care a fost nemulţumit şi de brigada de arbitri, dar şi de fostul arbitru FIFA, Anton Heleşteanu, prezent la meci. "M-a nemulţumit arbitrajul. Cât despre Heleşteanu, i-am mulţumit la finalul jocului, doar atât. Nu i-am zis nimic altceva. Stau, totuşi, şi mă întreb ce căuta el la Bacău, tocmai de la Iaşi? I s-a părut meciul cel mai interesant? De ce nu s-a dus la Piatra Neamţ?"

Cătălin Barzaghideanu

COMENTARII (11)

De vintila pe 05.11.2008 la 10:39

cine p--a mea e barsanel...

De eduard pe 24.10.2008 la 13:28

avand in vedere personalitatea d-lui CAPETI si ambitia nemarginita de a reusi sunt convins ca intr-un an maxim 2 va promova cu aceasta echipa in A. jucatori adusi de dansul de la fagaras sunt piese insa mai trebuiesc ceva achizitii de valoare pt a acoperi anumite gauri.Ex:Barsanel George un fundas de marca ce a facut parte din lotul extraordinar de la Fagaras dar care acum se afla in refacere dupa o accidentare mai grea.

De piatra neamt pe 10.10.2008 la 01:10

vino ma capeti acasa la piatra si fa echipa cu stefan.da-i in p--a mea pe aia din bacau!hai Ceahlaul!

De fan bacau pe 05.10.2008 la 17:20

bai maigret!zi-ne ma si noua sa nu murim prosti.sunt din bacau si ma gandesc sa tin cu noua echipa stiinta.cine pana mea e crainiciuc?sau capeti?si care e rus din ei?lamureste-ne si pe noi muritorii de rand.ca vad ca nu mai e loc de tine pe site-ul asta.se pare ca stii f multe asa ca zi-ne si noua potentialilor suporteri.

De maigret pe 05.10.2008 la 01:04

PUNE MANA SI INVATA ROMANESTE RUSULE,CA HABAR N-AI PE CE LUME ESTI ..INAPOI LA MINGIR,GOLANULE!

De sefu pe 03.10.2008 la 13:52

vorbe, vorbe, si iar vorbe, nu vedeti k nu face nimeni nimic pt cacatu asta de oras......la handbal tata, atat.......fotbalul nu va mai fi in veci ceea ce a fost.....nu ma refer neaparat la o echipa anume, ci la fenomen in sine......pacat de adevaratii microbisti nu de aurolacii astia care tot stau pe net si 'posteaza anunturi' apucati-va ma de munca!!!!

De Pt Maigret pe 01.10.2008 la 21:31

maigret, detective, :-) tu chiar crezi in ceea ce spui? Pai il crezi pe Crainicuc chiar atat de prost incat sa cheme la meci pe cineva cu care (dupa cum insinuezi) ar fi putut prejudica Stiinta, prin relatiile pe care le are in arbitrajul romanesc? hai sa fim seriosi. daca s-ar fi intamplat asa ceva, Helesteanu nu venea niciodata la acest meci! Ganditi cu capul domnilor si pe urma veniti sa va dati cu parerea.

De PFUuu pe 01.10.2008 la 21:25

Ce tot aiuriti fratilor. Capeti nu a dat meciul celor de la ceahlaul in prima etapa. Sunt sigur. Capeti a negociat cu Pinalty o juma` de an si nu au reusit sa se inteleaga. care ar fi ideea lui capeti ca dupa ce nu a aajuns la o intelegere cu Stefan sa-i daruiasca 3 puncte, mai ales in p+rimul meci oficial al noii sale echipe, meci care a intrat in istoria clubului. Hai sa fim seriosi. Sau poate credeti ca Pinalty a dat bani celor de la Stiinta ca s-o lase mai moale. Logic nu are cum sa se fi intamplat asa. Pinalti are multi ani de fotbal, a pututu s-o faca cu arbitri mult mai usor si arbitrajul chiar a favorizat Ceahlaul pe fata. Nu dadea Pinalti bani stiintei si nu incerca sa-l corupa pe Capeti, mai ales ca Stiinta ca echipa avea doar o saptamana de antrenamente in formula cu care s-a prezentat contra Ceahlaului. Voi sa fi fost in locul lui pinalti incercati sa castigati meciul prin ai corupe pe cei de la Stiinta? Eu unul as fi mers lejer pe calea fluerasilor, pt ca ca e o metoda mult mai la indamana celor de la Piatra Neamt si asimilata de ani bini. Logic?

De maigret pe 30.09.2008 la 18:09

O INFORMATIE interesanta,poate,pentru Domnul Capeti:Crainiciuc este ffff bun prieten cu Toni Helesteanu...Domn´Capeti ,nu lasati banii pe mana EXCROCULUI CRAINICIUC!!

De nicolas pe 29.09.2008 la 18:57

ce bagabont e si capeti asta...auzi ca doar "i-a multumit"!pai eu il stiu pe capeti ca e dus cu pluta si mai era putin sa-l arunce pe helesteanu de la balcon de la oficiala!sa zica merci ca a scapat!oricum in principiu capeti are dreptate.arbitrul i-a tocat tot meciul pe cei de la stiinta.am in schimb o alta intrebare pentru iulian capeti.in prima etapa cu ceahlaul arbitrul la fel i-a furat pe cei de la stiinta.atunci de ce nu a protestat iulian capeti?are vreo legatura cu faptul ca e originar din piatra neamt ?va las pe voi sa comentati...

De red dog21 bacau pe 29.09.2008 la 14:14

domnu Iulian Capeti casa promovati trebuie sa bagati mana adanc in buzunar sa platiti 'salariu'la albitri , cum face domnu seche da 'salariu 'la arbitri........ daca nu dati 'salari in D va duceti..


Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN ASC BACAU

Cupa Romaniei / Nicio...

Aerostar - Foresta Suceava 0-1 si Metalosport Galati - SC Bacau 1-0.

SC Bacau - AFC Harman...

SC Bacau nu a reusit un rezultat pozitiv in meciul de pe teren propriu cu AFC Harman.

Gica Penoff: "Nu...

SC Bacau nu a reusit un rezultat pozitiv in a III-a etapa.

FACEBOOK

 

CELE MAI COMENTATE

MECIURI

  • Aerostar Bacau
    Aerostar Bacau
  • 0:1
  • Foresta Suceava
    Foresta Suceava

04.10.2016 14:30

 Cupa Romaniei

PARIORI

Pariaza pe Bacau!

Cel mai bun site al pariorilor. Gasesti cotele dorite, inclusiv la Divizia B! Daca te simti inspirati, poti deveni tipster!

COMUNITATE

Intra in comunitatea suporterilor bacauani de pe MYSPORT

Ultradixi sau Allblack sint deja foarte cunoscuti pe singurul site din Romania cu continut creat 100% de useri! Pozele sau textele tale pot aparea pe www.bacausport.ro daca le pui tag Bacau

HANDBALVOLEI.RO

IASISPORT.RO

ARHIVA STIRI

Sapt. L M M J V S D
1   1 2 3 4 5 6
2 7 8 9 10 11 12 13
3 14 15 16 17 18 19 20
4 21 22 23 24 25 26 27
5 28 29 30 31      

SONDAJ

Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?

  1. Da
  2. Nu



  1. » rezultate
  2. » arhiva sondaje

Programul GSPTV

  • Sursa programelor TV

Contact

Scrie-ne la contact_bacausport@yahoo.com în orice problemă legată de sportul băcăuan!



Studiul de Audienta si Trafic Internet
paykasa - paykasa kart