Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
18.03.2011 AEROSTAR BACAU

A plecat să stingă un incendiu în pauza meciului!

La meciul dintre Cetatea Tg. Neamţ şi Aerostar Bacău, oaspeţii au contestat, la pauză, identitatea a trei jucători de la gazde. Conform celor de la Aerostar, în teren erau prezenţi alţi trei fotbalişti decât cei trecuţi în foaie. Numai că, la pauză, la confruntarea cerută de arbitri, gazdele au trimis doi jucători care erau trecuţi în foaie, un al treilea refuzând să se prezinte.

Foto 1

"În teren au jucat alţii şi la pauză i-au trimis pe cei care erau trecuţi în raportul de joc. Nici măcar nu erau murdari de noroi pe picioare. Au schimbat doar tricourile la vestiar", susţin oficialii de la Aerostar.

Cel de-al treilea fotbalist a sosit la vestiarul arbitrilor la finalul meciului. Explicaţia gazdelor a fost una amuzantă: jucătorul Ionuţ Afloarei este pompier, iar la pauză a fost anunţat că trebuie să se ducă să stingă un incendiu! Aşa că a fugit repede să-şi facă datoria la serviciu. El a revenit la stadion îmbrăcat în civil. Explicaţia oficialilor nemţeni nu a fost consemnată în raportul de joc.

Un alt lucru interesant la aceeaşi partidă, încheiată cu scorul de 1-1. Jocul era să nu se dispute deoarece primarului oraşului le-a interzis jucătorilor să intre pe teren... pentru că-l strică! În cele din urmă edilul a fost convins că meciul trebuie să se dispute.

Comenteaza

Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN AEROSTAR BACAU

Aerostar Bacau - AFC...

Aerostar este la prima victorie in aceasta editie de campionat.

Aerostar Bacău -...

Aerostar Bacău a trecut cu emoțiile penaltyurilor în faza următoare a Cupei României.

VIDEO / Dobarceanu...

Golul a fost reusit in amicalul cu Ceahlaul II P. Neamt.

VIDEO / Gol de...

Jucatorul Aerostarului, Vasile Dobarceanu, a reusit un gol extraordinar in partida de campionat cu Petrotub Roman.