Rezultate, Liga a IV-a/ Scoruri fluviu şi rea voinţã în etapa a VIII-a!

Foto 1

Etapa a VIII-a, Liga a IV-a

1. AS N Bãlcescu - AS Siretul 5-2

2. AS Biruinţa Bacãu - AS V. Oituz nu s-a disputat

3. CS Cãiuţi - CS Consart (oaspeţii nu au vrut sa se schimbe si sa joace- revenim cu detalii)

Multumesc tare mult, Diana.

@jackiex sunt ceva probleme in Liga 5 cu echipele si sper sa se rezolve In legatura cu rezultatele, astazi vor fi postate! Am avut ceva probleme tehnice pe care le-am rezolvat ieri! Legat de meciul de la Magura nu pot spune decat faptul ca lidera a avut un meci dificil, dar s-a impus la limita, 1-0, in fata celor de la Margineni. Un meci in care fair-play-ul a fost la el acasa!

In liga a 5-a nu s-au jucat toate meciurile,Diana? Vad ca A.J.F., nu da toate rezultatele. Spre exemplu, nu s-a jucat un meci ''tare'' de care am auzit , Magura-Margineni?Te rog tare mult, ajuta-ne si cu informatia asta ! Nu de alta, dar mi-e frica sa nu ma intrebe patronul miine la serviciu si sa nu stiu sa-i dau un raspuns exact.Multumesc, anticipat.

E pe viteza domnişoara arbitru, cred!!!! Din cate ştiu a arbitrat la Mondosport - Targu Ocna la 15 si am vazut-o si la meciul de la Măgura îngheţând în tribune.

Erata: ATHLETIC: Rosu - V.Munteanu, Ciangau, C.Munteanu, Pascu (Ulea) - Aiftimoaie (Burlacutu), Orheanu (Enache), Bejan, Nastase (Bucurel) - Ichim, Botoni.

ATHLETIC Comanesti-UZU Darmanesti = 4-0 (1-0) Meci cu o istorie simpla la Comanesti, in fata unei tribune pline: echipa gazda a fost mai buna, a dominat si a castigat la scor in fata unei echipe care a aratat ca are cativa jucatori de viitor! Derbyul local dintre doua echipe cu o istorie oarecum comuna, intre doua echipe cu jucatori care se respecta, a fost castigat de echipa gazda care a a inceput in forta si, dupa o lovitura libera deviata de portarul darmanestean in bara, deschide scorul in minutul 11 dupa o faza colectiva finalizata cu o centrare perfecta a lui Viorel Munteanu la capatul careia s-a aflat Mihai Ichim ce a marcat din careu! Gazdele continua asaltul, Alex Pascu trimite a doua oara o lovitura libera in bara, Florin Botoni rateaza o lovitura de cap din careu, Nicu Nastase este aproape de tinta de cateva ori si la pauza se intra doar cu un gol in plus pentru comanesteni! In repriza a doua darmanestenii incearca sa echilibreze jocul, au un contraatac si la o entrala banala mingea loveste bratul lui Florin Ciangau: penalty pentru oaspeti! Radu Enache executa slab, Marian Rosu, tanarul portar comanestean, apara si pastreaza imaculata tabela in dreptul lui Athletic! Scapati de momentul psihologic, comanestenii vor sa incheie cat mai repede conturile si fazele curg la poarta darmanesteana! La fel si golurile: in minutul 60 Nicu Nastase marcheaza golul de 2-0, pentru ca in minutul 77 Vasile Orheanu sa trimita balonul imparabil de la marginea careului! In minutul 80, ultimul gol al comanestenilor exemplifica exact euforia din jocul lui Athletic, cu o faza perfect finalizata, Ichim, altrust, paseaza in fata portii si Burlacutu aduce bucuria in tribune si stabileste scorul final! Atmosfera a fost foarte frumoasa in tribune, suporterii comanestenilor scandand si incurajandu-si echipa la prima victorie clara din acest sezon! Poate curand vom avea si o mica galerie la Comanesti! Impecabil arbitrajul brigazii de arbitri care da speranta ca Bacaul va avea din nou, prin centralul Emil Voicu, un arbitru la nivel inalt! ATHLETIC: Rosu - V.Munteanu, Ciangau, C.Munteanu, Pascu - Aiftimoaie (Burlacutu), Orheanu (Enache), Bejan, Nastase (Bucurel) - Ichim, Botoni.

e pe viteza domnisoara :)) din cate stiu a arbitrat la mondosport cu targu ocna la 3 si am vazut-o si la meciul de la balcescu inghetand :)

waw, cata promptitudine...multumim!

Comenteaza

Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN LIGA IV

Curita ia distanta in...

Viitorul Curita este principala beneficiara a etapei din acest weekend!

Programul de weekend...

O etapa cu rezultate previzibile, mai putin victoria celor de la Zemes la Siretul Partida de la Moinesti s-a...