Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
ASC Bacau

SC Bacău - FC Botoşani 0-2 (0-1)

La primul test mai important, SC Bacău a pierdut cu 2-0 în faţa celor de la FC Botoşani. Dincolo de rezultat, trupa lui Ciprian Panait nu s-a mişcat rău în faţa unui adversar redutabil. Cu multe nume noi în lot, SC Bacău a avut momente în care ar fi putut marca, însă în ansamblu jocul a fost controlat de FC Botoşani.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 43, prin Ţigănuşu, care a marcat din careul mic la o acţiune colectivă. La zece minute după pauză, Homneac a obţinut un penalty transformat de Tincu.

SC Bacău: Ignătescu - Dediu, Adăscăliţei, Ionaşcu, Dobârceanu - Doicaru, Ghiţă, Vasiliu, Petrea - Pricop, Roncea. Au mai jucat Banu, Gâţu, Dragne, Bamba, Coody, Întuneric, Răduţoiu, C. Salahoru, D. Salahoru, Negru, Pascu, Guţu, Niculai.

FC Botoşani: Prisacă - Tincu, Atudorei, David, Axinte, Tache, Ţigănuşu, Vaşvari, Homneac, Porfireanu, I. Matei. Au mai jucat Afloarei, Cherecheş, Patache, Tabără, Ghiviziu, Boroştean, Sandu, Ştefan, Rentea.