Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
09.03.2010 HANDBAL MASCULIN

S-a impus în faţa “tricolorilor” U21!

Ştiinţa Bacãu a cîştigat primul meci test împotriva tricolorilor lui Titel Rãduţã şi Gabriel Armanu, scor 49-39 (24-21).

     Foto 1

Meciul din aceastã searã a fost mai mult unul de antrenament, în care cele douã formaţii au jucat în vitezã, lãsînd spaţii largi în defensivã, drept dovadã şi multitudinea golurilor marcate, 98.
Studenţii au început meciul în forţã şi s-au instalat la conducere preţ de 15 minute (4-1;7-3;10-8), dupã care micii tricolori au rãsturnat situaţia(12-14;14-15;15-16;18-19), ajutaţi şi de evoluţia foarte bunã a portarului Grigoraş, care a reuşit sã pareze minge dupã minge.
Mai experimentatã, formaţia bãcãuanã a revenit în joc şi a intrat cu un avantaj de trei goluri la pauzã, 24-21.
În partea secundã, tabela a înclinat în favoarea gazdelor
Otto Hell a bãgat pe teren o parte din jucãtorii care au bifat mai puţine minute în tricoul Ştiintei, iar aceştia ş-au fãcut foarte bine datoria.
Rãducu Tamaş, Rotaru, Tãrîţã, M. Bujor şi Cadar şi-au adus aportul la victoria obţinutã în aceastã searã.
De precizat este faptul cã bãcãuanii din tabãra tricolorilor, Ghiţã, Tãrîţã, G.Bujor şi Grigoraş au reuşit sã surprindã plãcut puţinii spectatori veniţi în aceastã searã la meci, avînd o evoluţie foarte bunã.
Mîine, cu începere de la ora 11:30, va avea loc ce-l de-al doilea meci de verificare dintre cele douã.
 
Ştiinţa Bacãu: Tamaş (14 intervenţii), Grigoraş (6)- Moskalenko (8goluri), Tãrîţã (6), Iacob (6), Prachar (6), Rotaru (5), Bondar (5), Onyejekwe (4), Iancu (3), Gurcovsky (2), Cadar (2), M. Bujor (2).
România U21:Grigoraş (16 intervenţii), Iui (5) – G. Bujor (10 goluri), Ramba (6), Ghiţã (5), Bãican (4), Mledenciu (4), Vancea (3), Cojocaru (3), Şandru (2), Hrimiuc (2).
Au arbitrat: Marius Murariu şi Claudiu Tãbãcariu, din Roman

COMENTARII (11)

De suporteri toti pe 11.03.2010 la 20:16

bravo ghita ,cadar ,grigoras,si,tarata jucatori de lot national crescuti la bacau

De sergiu pe 11.03.2010 la 19:19

pentru suporter -documenteazate si ai sa vezi cine maninca rahat

De Florin pe 11.03.2010 la 15:20

Grigoras Stefan Rares ! IL Fenomeno !!!

De esti varza tu pe 11.03.2010 la 14:41

sai sugi pwula sergiule,mananci kkat

De sergiu pe 11.03.2010 la 13:06

paunica le-a fost antr. mai putin de 1an dupa care adecedat esti varza paunica ia preluat in primul an de juniorat1 -juniori3 si juniori2 pe banca afost calin si petrea vicecampioni si locul 4 respectiv.asa ca mai lasatima cu paunica avostru

De suporter stiinta pe 11.03.2010 la 12:41

pt sergiu: esti pe dinafara total de sportul asta, juniorii erau campioni nationali cu PAUNICA MARCEL, dupa moartea sa a fost preluata de CALIN GEORGE care face o treaba buna , petrea nu are nici o contributie !!!!!!!!!

De sergiu pe 11.03.2010 la 10:44

stiinta are tineri de valoare extrema dreapta inter dreapta centru si inter stiga portar toti formati la css bacau de profesorul calin george. si descoperiti de petrea

De meciuri live pe 11.03.2010 la 10:18

meciuri live pe http://iliemadalin.blogspot.co m

De flo pe 09.03.2010 la 23:32

La nationala Romaniei au lipsit 6 jucatori f. buni.Cu ei in echipa era un meci mult mai tare in care Stiinta nu cred k iesea victorioasa

De Juniori buni pe 09.03.2010 la 22:28

S-au cunoscut in aceasta seara jucatorii formatia la Bacau. Cu unele exceptii nationala Romanie s-a bazat pe cei mentionati aici! Foarte, foarte bun portarul si, spre rusinea mea, in aceasta seara am aflat ca e jucatorul Stiintei Bacau! In legatura cu primul comentariu, e chiar nesimtire sa spui ca te bazezi pe 7 jucatori, cand tu ai in lot niste tineri, care par a fi foarte promitatori! S-a cunoscut in aceasta seara ca Ghita a jucat fara presiunea mosului!

De vladimir pe 09.03.2010 la 22:15

Da ... ce zicea Otto ? ca nu se bazeaza decat pe 7 jucatori ? uite ce tineri are ... portarul, centrul, interul dreapta si 2 extreme dreapta de echipa nationala ... dar de ce sa joace cu ei, sa joace cu cei 7 pe care ii vede el ... sincer dl Hell, stiti macar ca ii aveti in echipa ? sau cand ii vedeti la antrenament va ganditi cum sa scapati de ei


Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN HANDBAL MASCULIN

Dispare si echipa de...

Ceea ce era doar un zvon pare sa primeasca o prima confirmare.

Trei transferuri la...

Vicecampioana Știința Municipal Dedeman Bacău a oficializat treVicecampioana Știința Municipal Dedeman Bacău a...

Pleaca Voica, vine...

Stiinta Bacau a trimis un comunicat prin care anunta schimbarea lui Eliodor Voica.

Amical, in loc de derby

Într-un joc-scoală desfăsurat duminică, pe durata de două reprize de câte 40 de minute, cele două echipe ale...

FACEBOOK

 

CELE MAI COMENTATE

MECIURI

  • Aerostar Bacau
    Aerostar Bacau
  • 0:1
  • Foresta Suceava
    Foresta Suceava

04.10.2016 14:30

 Cupa Romaniei

PARIORI

Pariaza pe Bacau!

Cel mai bun site al pariorilor. Gasesti cotele dorite, inclusiv la Divizia B! Daca te simti inspirati, poti deveni tipster!

COMUNITATE

Intra in comunitatea suporterilor bacauani de pe MYSPORT

Ultradixi sau Allblack sint deja foarte cunoscuti pe singurul site din Romania cu continut creat 100% de useri! Pozele sau textele tale pot aparea pe www.bacausport.ro daca le pui tag Bacau

HANDBALVOLEI.RO

IASISPORT.RO

ARHIVA STIRI

Sapt. L M M J V S D
48           1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
1 31            

SONDAJ

Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?

  1. Da
  2. Nu



  1. » rezultate
  2. » arhiva sondaje

Programul GSPTV

  • Sursa programelor TV

Contact

Scrie-ne la contact_bacausport@yahoo.com în orice problemă legată de sportul băcăuan!



Studiul de Audienta si Trafic Internet
paykasa - paykasa kart