Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
28.02.2010 HANDBAL MASCULIN

Otto Hell surprinde în declaraţii!

Dupã ce a obţinut o victorie chinuitã cu Minaur Baia Mare, antrenorul Ştiinţei Bacãu se pînge de lotul subţire avut la dispoziţie, ba mai mult eventualele viitoare victorii ale Ştiinţei le catalogheazã ca fiind “surprize”

     Foto 1

“Ne aşteptam la un aşa meci greu. Ei nu aveau ce pierde. Minaur e o echipa foarte bine instruitã, cu un aruncãtor de excepţie, Stamate, şi cu un conducãtor foarte bun.

Încã odatã suntem şapte jucãtori care putem face faţã pe teren.

 Bãietii s-au luptat exemplar, i-am luat om la om şi am relansat contraatacuri şi poate cu asta i-am deranjat pe adversari.

Pentru realizarea obiectivului trebuie sã facem numai surprize”, a încheiat tehnicianul bãcãuan

 

COMENTARII (31)

De CrashChristian pe 01.03.2010 la 20:10

JET NENOROCITULE!!!!! LA PENSIE CU TINE!!!!

De L. pe 01.03.2010 la 19:04

pt fan stiinta: si otto hell e din conducere, are si el partea lui de vina cu jucatorii care au plecat, pentru ca daca el spunea ca are nevoie de respectivii jucatori, ei nu prea puteau fi dati afara. la simic n-a fost vorba de contract, au fost altele mai complicate, si crede-ma ca stiu despre ce vorbesc...

De fan stiinta pe 01.03.2010 la 18:37

va dau dreptate tuturor.dar haideti sa gandim si altfel...daca nu a dat el jucatorii afara,ci asta au cerut cei din conducere?eu zic ca sunt destui reporteri in orasul asta care ar putea sa ii ceara un interviu si sa-l intrebe de ce nu au fost tinuti in lot simic,dediu,bondar si altii.desi cred ca in cazul lui simic a fost de vina contractul.

De allure pe 01.03.2010 la 12:52

batiste alebe la fiecare meci de acum inainte!!

De baimareanu pe 01.03.2010 la 09:35

omule...daca faceai echipa asta de la zero cum a facut armanu banuiesc ca nu iti reprosa nimeni nimic...insa tu din ce in ce o faci cat mai "varza" tot ce a facut armanu in 3 ani de zile..u ai stricat in 6 luni.pe tine te cauta moartea acasa si u vii sa faci pe antrenoru cu aceasta echipa? nu vezi realizezi ca esti depasti de situatie si esti panicat cand esti condus acasa....ti se blocheaza memoria esti TOLOMAC!!! dute unde o intarca mutu iapa numai dute odata nazistule!!! Huooo _|_

De Tiby pe 28.02.2010 la 20:59

Urmatorul meci de acasa toata lumea sa fluture servetele albe la fluierul de start ! Si sa strige DEMISIA ! Nu se mai poate ... fotbal nu avem ...macar cu handbal sa ramanem !

De alex pe 28.02.2010 la 20:38

antrenor depasit, venit de la lotul olimpic de juniori de la sighisoara...trebuia sa primim 1000 de goluri de la stamate ca sa-si dea seama ca trebuie tinut om-la-om..am vazut ca pe final iacob l-a luat in 'primire', dar nu cred ca otto i-a cerut asta.DEMISIA...

De ionut pe 28.02.2010 la 19:52

Se plange de subtirimea lotului, dar i-a dat afara pe Dediu si Bondar, si l-a adus pe SUPER JUCATORUL de 37-38 ani, nush exact at are, Dragomir!!!! Sper la urmatorul meci sa nu te mai vedem pe banca!!!!Dispari din Bacau.

De jj pe 28.02.2010 la 19:49

Poate la urmatorul meci acasa, se striga un mai tare DEMISIA si atunci o sa isi dea seama si el ca nu placut de nimeni la Bacau. Si sa inceteze sa injure jucatorii la fiecare greseala si sa ii schmbe imediat. Pleaca!!!!!! Lasa-ne!!!!!

Hell dispari de la echipa, nu vezi ca esti depasit de situatie? Daca nu erau Marius si Moskalenko azi, ai fi fost de mult data afara de la echipa! Esti cu VACA! Gaby vino inapoi!`

De io pe 28.02.2010 la 19:44

Este INCREDIBIL acest mosneag, care se crede mare antrenor!!! I-a inebunit de cap pe jucatori, nu mai stie niciunul pe ce post trebuie sa joace!!! Conducator de joc nu avem (sper din tot sufletul sa isi revina Ionut, pt ca locul lui Rares e pe extrema chiar daca a facut o serie de jocuri bune), i-a dat afara pe Dediu si Alin Bondar si acum culmea NESIMTIRII se mai si plange ca nu are lot, as ca cer DEMISIA de azi pentru ca asa nu se mai poate continua. O sa ne duca jos de tot acest mosneag senil, sper sa revina ARMANU sau un alt antrenor iar echipa frumoasa creata de Gabi Armanu sa avem placere de o revedea in Sala Sporturilor. DEMISIA!DEMISIA!DEMISIA.

Intradevar, daca e sa privim situatia asa cum reiese din articol ii putem da dreptate intr-o oarecare masura lui Hell. Chiar si in ce priveste amestecarea posturilor care ne-a mancat sufletul sezonul asta, cu exceptia lui Cike care se apara bine pe centru. Toate astea se intampla deoarece lotul nu este complet, n-avem dubluri pe toate posturile. Toti care-l contesta pe Ghita, amititi-va cum a terminat atat el, cat si Paunica, sezonul trecut. Au facut niste meciuri memorabile pe posturile lor si era normal sa progreseze chiar si mai mult. Numai ca ei au fost ametiti pe alte posturi, au pierdut increderea in ei si se pare ca numai Rares si-a revenit din acest punct de vedere astazi. Unde este vina antrenorului cand n-are lot? Pai s-a incheiat un tur de campionat, a urmat o pauza in care era normal sa se acopere posturile deficitare, mai ales daca avem pretentii de performanta la inalt nivel. Ma inscriu si curentului de suporteri nemultumiti si cer DEMISIA antrenorului daca acesta continua cu compensarea lipsurilor de lot prin repozitionari ce aduc confuzie in joc. HAI STIINTA!

De scobiola pe 28.02.2010 la 19:16

Cati ani ai, daca imi permiti aceasta intrebare? Nu cred ca Armanu s-ar preta la comentariile de pe acest site! Iar eu ca suporter nu pot sa accept victorie, una trasa de par!

De scobiola pe 28.02.2010 la 18:38

victoria e victorie, asa ca ciocu mic cai sanatos! sau esti armanu care tanjeste dupa functia de principal :))))

De what? pe 28.02.2010 la 18:29

am castigat :O:O dupa ce ne-au scos aia din baia mare afara din "sala" scorul de 1-7 iti spune ceva? treziti-va ca nicio echipa nu ne-a condus asa drastic...iar otto hell sa se duc naibii, ca rezultatele nu-s ale lui...el doar face experiente pe jucatori si tipa ca un taran la urmatorul meci acasa o sa protestam iubim handbalul, chiar mai cunoastem cate ceva, dar acest antrenor e depasit complet

De vasluianul pe 28.02.2010 la 18:23

Cel mai tare antrenor il are Bacaul.Te rog ramai.Ai sa duci Stiinta acolo unde ii este locul adica pe 6.Bafta.

De scobiola pe 28.02.2010 la 18:13

niste looseri! suntem pe loc de cupa europeana, asa ca toate comentariile voastre sunt de tot rahatul! de ce sa plece cand castiga? ca nu va place pizduiala? daca e asa, de ce trefilov mai e antrenor la rusi? ;) nu aveti in nici un fel dreptate!

De stiinta89 pe 28.02.2010 la 18:08

Ne place, nu ne place batrinul are dreptate. Daca vrem sa aflam adevarul ar trebui sa ne spuna dl Sanie si dl Apostol si altii unde s-au dus banii dati sau promisi de primarie pt ac echipa.Banii de care se discuta ca au fost dati nu se vad investiti cu stiinta.Ori nu au venit acesti bani, ori nu s-au investit cum trebuie ori au luat alte cai.Si atunci cineva trebuie sa plateasca.Cine???

De lol pe 28.02.2010 la 17:55

are dreptate, lotul e slab valoric DAR: in vara stia ce lot are, dc i-a lasat pe Dediu si Bondar sa plece ? ce moral mai au jucatorii tineri sa joace, cand omul ii injura si ii scoate la prima greseala ... ar fi cazul sa ne despartim amiabil, fara injuraturi si altele, asteptam un gest de bun simt de la dl. Otto Hell care are un CV bogat, dar care probabil nu se pliaza pe stilul echipei ...

De asshdjksa pe 28.02.2010 la 17:45

Dom`leeee du`teee si lasa`i si pe ei sa mai traiasca(jucatorii)!!!!!cum se promoveaza valorile la aceastra echipa? ai atatia jucatori tineri de valoare cu care te stergi la F**d:| rusine rusine de 10000 de ori ...si mai ai tupeu sa te plangi de lot slab...Un sfat: DEMISIA inainte sa fie prea tarziu...cu toate ca e oarecum tarziu

De laslau vicentiu pe 28.02.2010 la 17:26

tot respectul pt OTTO dar GABI a ridicat aceasta echipa si a facut un lot bunisor de aceea nu vrem k tu sa ne duci inapoi . lasa-ne te rugam.

De intrebare pe 28.02.2010 la 16:59

Cum naiba era sa facem noi infarct in tribuna si tu pe banca nimic! Pleacaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa! Imi aduc aminte de meciuri cand Iancu il anihila pe Eremia Paraianu si chiar s-a impus in duelul direct, Ghita e printre cei mai buni si talentati la varsta lui din tara! Din avion se vede ca acest jucator e cu moralul la pamant, dar cum naiba un mos senil sa-i dea sfaturi! El urla, tipa, injura! Mosule e handbal nu junga, pleaca dracului si nu mai gasi scuze pentru ca din cauza ta Bondar joaca acum la minaur, din cauza ta dediu e la Suceava...tu i-ai expediat si te plangi...acesti jucatori au fost si cand bateam constanta, resita, steaua tu nu stii sa-i educi!

De Tiby pe 28.02.2010 la 16:41

Pensionarule ... cu Armanu principal maturam pe jos cu echipa asta ! Ai stricat jocul echipei ... joci numai cu aceeasi oameni indiferent de cat de obositi sunt. Ai stricat antrenamentele , ai stricat spiritul echipei ... ai rezultate din ce in ce mai proaste. PLEACA SI LASA-NE !

De allure pe 28.02.2010 la 16:35

nu avem banca de rezerva?? dar de ce dracului i-ai dat afara pe dediu si bondar tutankamon??? de ce ii tii pe banca pe ghita si iancu.. jucatori de viitor...de ce il tii pe banca pe tamas?? ranchiunosule??..de ce ii injuri pe copii astia care nu vor altceva decat sa joace bine si sa castige toate meciurile... de ce ne-ai luat bucuria de a mai veni la sala??... sa il dea afara pana nu e prea tarziu...vin meciuri grele..nu o sa facem fata...sper ca publicul sa nu se razbune pe jucatori din cauza unuia care ar trebui sa stea acasa cu nepotii...ti-ar conveni ca lumea sa iti injure nepotul??? asa cum ii injuri tu pe copii aia??

De Tiby pe 28.02.2010 la 16:27

Pleaca expiratule ... nu avem nevoie de tine ...vrem bucuria handbalului inapoi ! PLEACA ! LASA-NE!

De VladAlex pe 28.02.2010 la 16:19

sa vina armanu iar sa vezi iacob cum intra iar in vacanta cu prietenul lui pe banca. poate putem pune si noi mana pe un antrenor mai ca lumea pe de alta parte - are mosul dreptate ca e lotul subtire - nu avem nici macar un shoarec de 18 ani centru de rezerva ?

De alex pe 28.02.2010 la 15:52

cand era Armanu antrenor principal echipa juca de 10 ori mai bine...apoi ai venit tu ca cica ai o varsta si o experienta mai mare, dar din cate se vede echipa merge din ce in ce mai prost...eu zic sa-l lasi pe Armanu sa faca echipa...o fi el tanar dar stie mai mult handbal ca tine!!! dute si lasa-ne....

De fsn stiinta pe 28.02.2010 la 15:36

aici ii dau dreptate.pai uitati-va si voi la ghita,iancu...cei din generatia tanara.nu joaca absolut nimic.poate se poate face performanta si cu ei,dar nu in liga nationala.acum doi ani ii aveam pa banca pe simic(hcm)dediu,alin bondar,si inca doi trei jucatori care la ora actuala aveau loc cel putin pe banca stiintei.o sa vina hcm,steaua,cupele europene?cat vor mai rezista acesti jucatori daca vor juca numai ei?repet...ne trebuie jucatori pe banca de rezerve.

De Misu pe 28.02.2010 la 15:31

Sunt de acord ca esti depasit total,te rog frumos,dute si lasa-ne pe noi in pace !! daca te mai aparai cu margini cu Moskalenko si Iacob luam 7.esti depasit total,te rog frumos sa realizezi situatia !! avem poate cel mai bun coordonator din Romania in lot su tu ne-ai mancat sufletul pe faza de atac cu Ghita !!! esti praf,dute la pensie pana nu te scuipa cineva si e pacat de parul tau alb.....

De Andrei pe 28.02.2010 la 15:16

LASANE mosule!!!de cand ai venit u echipa numai joaca nimica!

De ramma pe 28.02.2010 la 15:00

De ce nu pleci?!!! Il vrem pe Armanu si Iacob antrenori!!!


Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN HANDBAL MASCULIN

Dispare si echipa de...

Ceea ce era doar un zvon pare sa primeasca o prima confirmare.

Trei transferuri la...

Vicecampioana Știința Municipal Dedeman Bacău a oficializat treVicecampioana Știința Municipal Dedeman Bacău a...

Pleaca Voica, vine...

Stiinta Bacau a trimis un comunicat prin care anunta schimbarea lui Eliodor Voica.

Amical, in loc de derby

Într-un joc-scoală desfăsurat duminică, pe durata de două reprize de câte 40 de minute, cele două echipe ale...

FACEBOOK

 

CELE MAI COMENTATE

MECIURI

  • Aerostar Bacau
    Aerostar Bacau
  • 0:1
  • Foresta Suceava
    Foresta Suceava

04.10.2016 14:30

 Cupa Romaniei

PARIORI

Pariaza pe Bacau!

Cel mai bun site al pariorilor. Gasesti cotele dorite, inclusiv la Divizia B! Daca te simti inspirati, poti deveni tipster!

COMUNITATE

Intra in comunitatea suporterilor bacauani de pe MYSPORT

Ultradixi sau Allblack sint deja foarte cunoscuti pe singurul site din Romania cu continut creat 100% de useri! Pozele sau textele tale pot aparea pe www.bacausport.ro daca le pui tag Bacau

HANDBALVOLEI.RO

IASISPORT.RO

ARHIVA STIRI

Sapt. L M M J V S D
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            

SONDAJ

Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?

  1. Da
  2. Nu



  1. » rezultate
  2. » arhiva sondaje

Programul GSPTV

  • Sursa programelor TV

Contact

Scrie-ne la contact_bacausport@yahoo.com în orice problemă legată de sportul băcăuan!



Studiul de Audienta si Trafic Internet
paykasa - paykasa kart