Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
24.11.2009 LIGA IV

Clasament Liga a IV-a omologat de AJF Bacău!

Mîine, în cadrul şedinţei de la Comisia de Disciplină, se va judeca meciul Bradul M. Caşin – AS Negri întrerupt în minutul 93 la scorul de 1-1 şi se vor analiza cele două neprezentări consecutive ale formaţiei Siretul Prăjeşti. Cel mai probabil şi această echipă va părăsi competiţia.

     Foto 1

1.
CS Mesagerul Bacău 
14 
10
43-11 
 32 pct 
 2.
FCM Oneşti
14
9
46-13 
 30 pct 
   3.
AS Mondo Sport 
15
9
30-10 
 30 pct 
 4.
AS Filipeşti
13
3 
29-16 
 27 pct 
 5.
Aerostar II Bacău
13
31-22 
 19 pct 
 6.
Inter Căiuţi 
14
31-23 
 19 pct 
7.
Înfrăţirea Ghimeş
14
5
18-24 
 19 pct 
   8.
Sportul Răcăciuni
14
5
4 
24-31
 19 pct 
 9.
Viitorul Oituz  
15
4
17-25 
 15 pct 
 10.
AS Negri 
13
21-31 
 15 pct 
  11.
AS Măgura Tg. Ocna
14
16-20 
 14 pct 
  12.
ASO Buhuşi 
14 
19-23 
 13 pct 
 13.
Athletic Dărmăneşti
14 
18-24 
 12 pct 
  14.
Siretul Prajesti
13
18-33
 12 pct
  15.
Consart Şerbăneşti 
14
10
17-39 
 9 pct 
  16.
Bradul Mănăstirea Caşin 
12
8
16-48
 9 pct 
  17.
Voinţa Podul Turcului*
-
-
-
-
-
-
 18.
AS Mărgineni *
 -
 -

 

* Echipe excluse din campionatul Ligii a IV-a

COMENTARII (23)

De Maftei pe 31.01.2010 la 16:03

Vad ca se tin bine cei de la FCM Onesti..Bv Baieiti ! ! ! Macar voi faceti regiunea renumita ca Athletic Darmanesti nu mai este ce a fost o data :(:( Asta e ..

De contofan pe 16.12.2009 la 18:29

sunt cei mai tari cei de la Casin tineti-o tot asa o sa ajungeti pe locul 1

De vladut pe 28.11.2009 la 19:24

bradu are 2 vicorii si 2 egaluri :)) si 9 pct iii bun ma sunteti tari :))=)) 6 + 2 = 9 a dracu matematica :))

De cretinel pe 27.11.2009 la 20:43

pt oracle . .. dar de unde ai auzit tu meeei de preselektie la mesagerul :)), poate la oameni de ordine in rest noi stim ce ne trebuie la echipa ca si jucakatori

De oracle pe 27.11.2009 la 13:04

cine vrea poate incerca sa se duca si la mesageru am auzit ca sunt in cautare de jucatori....portari, varfuri fundasi....vedeti si voi

De ...... pe 26.11.2009 la 19:26

nui bin actualizat clasamnetu

De cineva pe 26.11.2009 la 19:07

ati uitat knd jucatorilor le era frik sa mearga la Margineni, Ghimes , Sascut ......sunt jucator de fotbal si am mers la aceste meciuri numai bataie a fost ?????? unde e dreptatea ???? toti o vor afara pe bradu mc....AJF DESCHIDE OCHII

De pt nesulik pe 26.11.2009 la 19:01

dc luam amenda jucatorii ??? asta nu inteleg ......

De adi pe 26.11.2009 la 18:06

nu stiu ce ar trebui facut dar e foarte greu de judecat,cazul bradu casin ,pt condti 4 6 oameni beti care fc scandal,si la noi la AEC nu vine niciodata politia la meci si ne ajuta dumnezeu ca nu avem nevoie de ei dar e foarte greu de judecat.? an vedere cu jucatori carefc scandal sau lovesc trebuie sa se ea niste decizi drastice, daca se joaca fotbal atunci sa fie fotbal. bafta tuturor echipelor de liga a 4 si a 5

De adi pe 26.11.2009 la 17:57

cautam jucatori de fotbal cu sau fara legitimatie , de preferat di partea moinestiului ,ardeoani,scorteni ,parjol, balcani,si din bacau asteptan sugesti . tel 0745077591

De MESAGERUL BACAU pe 25.11.2009 la 22:19

pentru salamissss ... incearca la vvv.mesagerulbacau.cifnet.ro pentru clasament si nu dispera nu se face usor un clasament (poate incerci) ... este un clasament neoficial.

De anonim pe 25.11.2009 la 20:55

vedeti de jucatorii siretului prajesti ca sunt baieti talentati acolo si e pacat de ei,va spun sigur

De salamissss pe 25.11.2009 la 20:08

nu puteti face clasamentul la zi adik si cu siretul prajesti eliminata din campionat..................... .....

De xxx pe 25.11.2009 la 20:06

dar unde se face selectia jucatorilor ?

De eu pe 25.11.2009 la 18:33

jok la o echiap de liga 4 dar as vrea sa jok in alta parte dar sa imim dati bani ......jok titular khera acapitan am doar 18 ani dak vreti sami ziceti:):)::):):)ast

De scouter pe 25.11.2009 la 18:30

Caut jucatori de fotbal nelegitimati sau care au fost legitimati la alte echipe dar nu joaca in prezent , cu varsta cuprinsa intre 17-25 ani pentru o echipa de liga a-5-a cu obiectiv de promovare. Cei interesati ma pot contacta la nr. de telefon: 0744786018. Sambata pe data de 28.11.2009 va avea loc selectia jucatorilor.

De nesulik pe 25.11.2009 la 15:47

ajf lle da amenzi jucatorilor de la casin ,le suspenda 3 etape terenul si castigam meciul cu 3-0 am aflat astazi.prea putin pentru ce saintamplat acolo.

De an altu pe 25.11.2009 la 13:42

da si campionatul asta este un blat ordinar in care se vor face din ce in ce mai multe blaturi, campionatul s-a despartit sunt 3 echipe care ataca campionatul 2 care eu bani si se pot descurca si una in care sunt fotbalsiti si mai putin bani si la momentul asta trebuie sa castige tot, deci un campinat stricat

De geo pe 25.11.2009 la 13:27

raman 14 echipe si gata.nu mai retrogradeaza nimeni anul asta si cu excluderea M.Casin se va da un exemplu pt celelalte echipe.

De Pt UNU pe 25.11.2009 la 13:17

eu zic ca la un inceput de campiont trebuie prezntate niste garantii, daca cei de la M.Casin au antecedente si au avut destule trebuia facut ceva, acum e cam acelasi lucru campionatul nostru din liga a IV e oricum distru si ca o noutate pentru tine cei de la ajf au decis ca si prajestiul este exclusa ca echipa din campionat. Eu zik ca totul pleaca deunde va de la ajf organizare si altele.

De unu pe 25.11.2009 la 12:34

Pt altul: Sunt de acord cu tine, dar te intreb: din moment ce cazul nu este singular, care este motivatia conducerii Ajf? poate nu se vrea fotbal. Poate ca acesti oameni, satui de fotbalul pe care il stiu considera ca altii nu sunt in stare sau daca sunt nu trebuie lasati sa joace. Pacat de echipele care vor sa faca ceva gen Darmanesti, Mesagerul, Mondosport,Fcm Onesti( chiar daca sunt 3 tabere acolo), Aso Buhusi ( care este din cate am inteles in reconstructie(( il salut cu ocazia asta pe Vasile Gaciu)) si altele care mai sunt. Din pacate tre sa fie la numar, tre sa fie cat mai multi cotizanti, chiar daca nu joaca fotbal dar banul joaca. Noroc de criza asta ca se mai curata campionatul. In rest bafta la toata lumea

De un altul pe 25.11.2009 la 12:13

Ceea ce se intampla la Manastirea Casin nu este de azi de ieri mereu acolo a trebuit sa iasa cu scandal, omenii sunt impulsivi iar bautura de cel mai multe ori le ia mintile, banuiesc ca o amenda sau sanctiune se primeste dar excludere in nici un caz. Si pot da si 2 argumente dece nu excludere: 1.AJF BACAU nu isi permite sa mai piarda inca o echipa din acest campionat pentru ca probabilitatea de a fi a patra este foarte mare si 2.poate jucatorii si conducerea acestui club nu au nici o vina in ceea ce se intampla in afara terenului. Din punctul meu de vedere trebuie exclusi, mereu a fost scandal acolo.

De unu pe 25.11.2009 la 11:01

Ar trebui sa-i scoata din campionat pe aia de la Casin, ca acolo zici ca esti in alta lume. Violenta e la ea acasa. Nu ma refer la jucatori ci la asa zisii spectatori care nu vad destul K 1 la tv. S-a facut tamtam ca vine politia la meciuri; Vin si aia cand pot si atunci isi cauta de alte treburi, nu sa faca ordine pe margine. Oricum AJF-ul omolgheaza orice petic de teren care are putina verdeata pe el. (chiar daca pe acolo trece drumul comunal). Sunt echipe care nu indeplinesc nici macar minimul de conditii, ce sa mai spui de vestiare, dusuri, sau tribune. Ajf crede ca daca au gard imprejmuitor au rezolvat problema.O sa se ajunga sa joace cu spray-ul lacrimogen la jambiera, sau sa nu se mai prezinte.Ajf spune: trebuie facut ......; reprzentantii: o sa facem sau ne-am apucat deja sa facem........ Dar de verificat nu verifica nimeni.(decat in plocoane). Asta este romanul "MERGE SI ASA" ( bataia si F..... ul nu se mai intorc).


Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN LIGA IV

Curita ia distanta in...

Viitorul Curita este principala beneficiara a etapei din acest weekend!

Programul de weekend...

O etapa cu rezultate previzibile, mai putin victoria celor de la Zemes la Siretul Partida de la Moinesti s-a...

FACEBOOK

 

CELE MAI COMENTATE

MECIURI

  • Aerostar Bacau
    Aerostar Bacau
  • 0:1
  • Foresta Suceava
    Foresta Suceava

04.10.2016 14:30

 Cupa Romaniei

PARIORI

Pariaza pe Bacau!

Cel mai bun site al pariorilor. Gasesti cotele dorite, inclusiv la Divizia B! Daca te simti inspirati, poti deveni tipster!

COMUNITATE

Intra in comunitatea suporterilor bacauani de pe MYSPORT

Ultradixi sau Allblack sint deja foarte cunoscuti pe singurul site din Romania cu continut creat 100% de useri! Pozele sau textele tale pot aparea pe www.bacausport.ro daca le pui tag Bacau

HANDBALVOLEI.RO

IASISPORT.RO

ARHIVA STIRI

Sapt. L M M J V S D
9         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31

SONDAJ

Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?

  1. Da
  2. Nu



  1. » rezultate
  2. » arhiva sondaje

Programul GSPTV

  • Sursa programelor TV

Contact

Scrie-ne la contact_bacausport@yahoo.com în orice problemă legată de sportul băcăuan!



Studiul de Audienta si Trafic Internet
paykasa - paykasa kart