Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
06.07.2009 FOTBAL

Cupa României/ FC Willy-Aerostar

Federaţia Română de Fotbal a stabilit programul fazei I a Cupei României, ediţia 2009-2010. Toate meciurile din această fază a competiţiei se vor desfăşura pe 15 iulie, de la ora 17:30.

     Foto 1

Willy Bacău Aerostar Bacău 

FCM 2 Bacău CFR Paşcani ( Iași )

Willy 2 Bacău Pambac Bacău 

Conform Art.47.13 din ROAF, echipele din Liga a 3-a sunt obligate să folosească jucători juniori numai dacă joacă cu echipe din aceeaşi categorie competiţională.

Toate echipele participante în faza I au dreptul să efectueze maxim 4 înlocuiri de jucători.

Jocurile sunt programate să se desfăşoare în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, primele echipe fiind organizatoare. 

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare din punctul de pedeapsă.

Conform Art.32.13 din ROAF, echipele programate în Cupa României nu pot renunţa la jocuri, sub sancţiunea eliminării lor din campionatul în care participă. 

Cluburile cu mai multe echipe trebuie să ţină cont de prevederile Art.21.7 din ROAF.

FRF, prin CCA, va delega arbitri şi arbitri asistenţi pentru fiecare joc, al patrulea oficial urmând a fi desemnat de AJF pe teritoriul căreia se desfaşoară jocul. Baremurile de arbitraj pentru jocurile din faza I vor fi cele corespunzătoare Ligii a 3-a. 

AJF, respectiv AMFB, sunt obligate să comunice prin fax (021/302.91.93) pâna la data de 20.07.2009, rezultatele jocurilor din faza I.

Faza a II-a a Cupei României-Timişoreana, la care vor participa 70 de echipe câştigătoare ale jocurilor din faza I şi celelalte 10 echipe din Liga a 3-a, în total 80 de echipe, este programată să aibă loc la data de 29.07.2009.

COMENTARII (12)

De anyta pe 17.07.2009 la 14:23

rusine sa va fie.....e ora 14 si 20 si voi nici pana in momentul de fata nu ati afisat nimik de meciul jucat ieri willy II cu pambac..acum ca au batut pe pambac nimeni nu zice nimik dar daca batea pambacul era scris deja de dimineata de la prima ora...RUSINE SA VA FIE.....................ORICUM A FOST UN MECI FRUMOS...FELICITARI WILLY II.............

De djdany pe 13.07.2009 la 17:39

la sarata isi joaca echipa willy 2 adik in sat,comuna sau linga unitati militare??imi spune si mie mai exact cineva?

De sentelo pe 10.07.2009 la 20:51

normal ca va castiga aerostarul;)

De djdany pe 09.07.2009 la 17:54

la sarata isi joaca echipa willy 2 adik in sat,comuna sau linga unitati militare??imi spune si mie mai exact ci neva?

De aerostar pe 08.07.2009 la 00:38

pt sentelo: la ora 4;)) miercuri

De george pe 07.07.2009 la 23:09

acolo la sarata unde is curvele...

De djdany pe 07.07.2009 la 19:27

imi spune si mie cineva pe ce stadion joaca willy 2?

De jocabonito27 pe 07.07.2009 la 17:53

O sa fie un meci frumos ..... in care cei de la aerostar o sa foloseasca juniori multi dupa parerea mea .......dar aerostarul trebuie sa bata ...... forta aerostar :X:X:X...........

De sentelo pe 07.07.2009 la 15:18

la ce ora s face reuniunea la aerostar>?

De bacauanul pe 06.07.2009 la 20:52

pt george....ba da dar, in aceasta faza a cupei Romaniei tragerea la sorti se face dupa clasamentul final al div c, cu toate echipele,chiar si cele retrase.....normal ca CFR Pascani va castiga cu 3-0.....

De bacauanul pe 06.07.2009 la 20:50

pt george....ba da dar, in aceasta faza a cupei Romaniei tragerea la sorti se face dupa clasamentul final al div c, cu toate echipele,chiar si cele retrase.....normal ca CFR Pascani va castiga cu 3-0.....

De george pe 06.07.2009 la 18:24

fcm2 nu sa desfiitat?


Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN FOTBAL

VIDEO / Vulturul...

Golul a doilea marcat de Tanasa in partida Vulturul Magiresti - CSM Moinesti 3-1

FACEBOOK

 

CELE MAI COMENTATE

MECIURI

  • Aerostar Bacau
    Aerostar Bacau
  • 0:1
  • Foresta Suceava
    Foresta Suceava

04.10.2016 14:30

 Cupa Romaniei

PARIORI

Pariaza pe Bacau!

Cel mai bun site al pariorilor. Gasesti cotele dorite, inclusiv la Divizia B! Daca te simti inspirati, poti deveni tipster!

COMUNITATE

Intra in comunitatea suporterilor bacauani de pe MYSPORT

Ultradixi sau Allblack sint deja foarte cunoscuti pe singurul site din Romania cu continut creat 100% de useri! Pozele sau textele tale pot aparea pe www.bacausport.ro daca le pui tag Bacau

HANDBALVOLEI.RO

IASISPORT.RO

ARHIVA STIRI

Sapt. L M M J V S D
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  

SONDAJ

Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?

  1. Da
  2. Nu



  1. » rezultate
  2. » arhiva sondaje

Programul GSPTV

  • Sursa programelor TV

Contact

Scrie-ne la contact_bacausport@yahoo.com în orice problemă legată de sportul băcăuan!



Studiul de Audienta si Trafic Internet
paykasa - paykasa kart