Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
25.06.2009 VOLEI FEMININ

Ştiinţa Bacãu - Viesti Salo, în Challenge Cup

Formaţia de volei feminin a Stiinţei s-a dovedit a fi destul de norocoasã la tragerea la sorţi, din Luxembourg, în ceea ce priveşte competiţia Challenge Cup. „Studentele” vor juca direct în turul secund, datoritã rezultatelor bune obţinute în ultimii ani, iar adversarã le va fi Viesti Salo, campioana Finlandei.

     Foto 1

Nivelul campionatului nostru este cotat ca fiind mai puternic decât cel finlandez, având în vedere rezultatele din competiţiile europene scoase de formaţiile româneşti, dar şi de lupa de pe plan intern.
Ştiinţa se poate considera mai mult decât mulţumitã de acest adversar, având în vedere cã în urnã se aflau echipe mult mai puternice, douã dintre exemple fiind reprezentanta Turciei şi cea a Azerbaidjanului.
Bacãuancele vor disputa manşa tur, acasã, între 1 şi 3 decembrie, iar returul se va juca peste o sãptãmânã pe terenul finlandezelor.

COMENTARII (16)

De Florin Filioreanu pe 29.11.2009 la 21:25

STIMATI SUPORTERI BACAUANI Miercuri, 2 decembrie, are loc meciul de volei Stiinta Bacau - Viesti Salo Finlanda; Challenge Cup Volei (f),la Buzau ora 17.00; pentru meciul TUR cred ca se poate sa mergem sa ne sustinem echipa favorita, elevle pregatite de Florin Grapa si Melu Manta au nevoie de prezenta noastra. Ramine de stabilit. de fiecare dintre noi. Eu voi fi prezent la Buzau. Hai bacauani sa ne sustinem echipa favorita! Cele bune cu multa sanatate, Florin Filioreanu

De ioanadenisa pe 19.09.2009 la 18:25

grapa e cel mai tare ,nu va mai luati de el,are rezultate ,si de handbalul feminin nici nu mai vorbesc ca fetele nu isi au capul la joc ,numa discotecile de ele.

De pustiu pe 26.08.2009 la 10:47

boule!!!grapa e cel mai tare antrenor din voleiu romanesc nu o mai sugeti

De eu pe 18.07.2009 la 11:11

ovidiu...esti prost de ragi...grapa e in continuare selectionerul nationalei....cat despre plecarea lui...eu unu mi-as dori, dar nu prea este cum...este este si antrenor, si actionar, si secretar, si director, etc...e singur intrun clan.....si ca sa intelegi bine la natioana mica este antrenor paul bogdan intr-adevar..

De Ovidiu pe 05.07.2009 la 14:27

Pe cand o schimbare de antrnor si la formatia de volei feminin? Inainte eram printre primii, acum.. LA nationala l-au schimbat si au aparut si rezultatele, noi de ce nu facem asa ?

De marian ardeleanu pe 27.06.2009 la 18:55

vad ca lumea vorbeste,si voi nu da-ti o stire despre handbal,nu stim nimic ce se intampla cu handbalul feminin ,dati-ne si noua o stire!!!!!!!!! multumesc anticipat!!!!!!

De marian ardeleanu pe 27.06.2009 la 18:53

daca se poate si aveti stiri,spuneti-ne si noua despre echipa de handbal feminin,in rest mult succes fetelor de la volei!!!!!!!!!!

De idol pe 27.06.2009 la 13:25

Esti un imbecil, cel care a scris astea. Atat te duce capul. Trecand peste acest lucru vreau sa va felcit pentru cum redactacti stirile si incercati pe cat posibil sa fiti obiectivi. , asta imi place. Intr-adevar, daca sunt ceva stiri si despre alte sporturi va rugam sa le postati, dar poate putem si noi sa ajutam intr-un fel la acest lucru....sa aflam informatii dupa care sa le postam aici. Dar , dumneavostra in calitate oficiala (ziaristi) ati putea macar sa da-ti un telefon sau sa intrebati autoritatile locale ce se va intampla cu sportul bacauan.( handbal, volei) ca se vorbeste mai putin de aceste sporturi. Imi inchipui ca este greu de ajuns la oamenii cu putere din Bacau, dar hai sa incercam sa intrebam macar...si nu cred ca intr-un final nu o sa raspunda , mai ales acum ...cand probabil este mai liber si pe acolo la Primarie , ca de ei depinde totul. De ei apartinem( si orasul in speta asta). Trebuie cumva sa punem un pic de presiune pe aceste persoane care odata ajunse ,,sus" uita de cele promise. Am si o idee, sunati-l pe d-l Giosanu care el este persoana care se ocupa de sportul bacauan, este reprezentantul Primariei. As fi foarte curios sa vedem ce spune. Cu idei de intrebari va putem ajuta si noi de pe acest site ...dar sunt convins ca se uita si ei pe aici, de voie de nevoie. Mult succes si astept un raspuns. ( si de la reprezentantii sitului si de la autoritatile locale) . Noi vrem cu adevarat sport in Bacau si haide-ti sa ne canalizam pe anumite subiecte si sa nu ne ascundem in spatele usilor. (aviz la oficialitati). Fi-ti curajosi cu totii . Stim ca este criza, suntem in recesiune , dar o parere sincera si onesta putem avea . Ma opresc aici sa nu deranjez alte persoane .

De cucu pe 27.06.2009 la 03:04

SUGEMIA-TI cucu

De suporter pe 26.06.2009 la 14:04

daca se poate si aveti stiri,spuneti-ne si noua despre echipa de handbal feminin,ca pe bune daca nu ne-am saturat de ligile 3,4,5 la fotbal,daca va faceti meseria ,da-ti stiri despre handbal,fcm.bacau(ce achizitii au in vedere si dace se materializeaza vreo una),ceva mai nou,ca de itesti,magura astea ne-am saturat!!!!!!!!!!!!!!

De suporter pe 26.06.2009 la 14:03

daca se poate si aveti stiri,spuneti-ne si noua despre echipa de handbal feminin,ca pe bune daca nu ne-am saturat de ligile 3,4,5 la fotbal,daca va faceti meseria ,da-ti stiri despre handbal,fcm.bacau(ce achizitii au in vedere si dace se materializeaza vreo una),ceva mai nou,ca de testi,magura astea ne-am saturat!!!!!!!!!!!!!!

De VISE pe 26.06.2009 la 13:53

Pt suporter: Intereseaza pe cineva echipa de handbal feminin?? Au primit sprijin financiar, au fost ajutate sa aduca jucatoare? Nu vezi ca nici macar o stire nu apare pe ac tema? Daca vrei sa aflii despre Divizia 3,4,5 la fotbal gasesti stiri peste tot. In rest tacere!! Pacat de munca depusa de aceste fete si de cei care le-au stat alaturi atit cit au putut pina acum dar pt LN este mult,mult prea putin.

De Fight Me! pe 26.06.2009 la 07:29

http://obobro.mybrute.com/

De suporter pe 25.06.2009 la 20:58

daca se poate si aveti stiri,spuneti-ne si noua despre echipa de handbal feminin,in rest mult succes fetelor de la volei!!!!!!!!!!

Bafta fetelor!! Forza Bacau!!

De blue pe 25.06.2009 la 12:05

tragerea la sorti a fost sambata...................


Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN VOLEI FEMININ

Stiinta Bacau a...

Deținătoarea Cupei României la volei feminin, Știința Bacău, a câștigat tradiționalul turneu internațional...

Teste utile pentru...

Vineri și sâmbătă, deținătoarea Cupei României la volei feminin, Știința Bacău, a disputat la Izvorani...

FACEBOOK

 

CELE MAI COMENTATE

MECIURI

  • Aerostar Bacau
    Aerostar Bacau
  • 0:1
  • Foresta Suceava
    Foresta Suceava

04.10.2016 14:30

 Cupa Romaniei

PARIORI

Pariaza pe Bacau!

Cel mai bun site al pariorilor. Gasesti cotele dorite, inclusiv la Divizia B! Daca te simti inspirati, poti deveni tipster!

COMUNITATE

Intra in comunitatea suporterilor bacauani de pe MYSPORT

Ultradixi sau Allblack sint deja foarte cunoscuti pe singurul site din Romania cu continut creat 100% de useri! Pozele sau textele tale pot aparea pe www.bacausport.ro daca le pui tag Bacau

HANDBALVOLEI.RO

IASISPORT.RO

ARHIVA STIRI

Sapt. L M M J V S D
44       1 2 3 4
45 5 6 7 8 9 10 11
46 12 13 14 15 16 17 18
47 19 20 21 22 23 24 25
48 26 27 28 29 30    

SONDAJ

Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?

  1. Da
  2. Nu



  1. » rezultate
  2. » arhiva sondaje

Programul GSPTV

  • Sursa programelor TV

Contact

Scrie-ne la contact_bacausport@yahoo.com în orice problemă legată de sportul băcăuan!



Studiul de Audienta si Trafic Internet
paykasa - paykasa kart