Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
12.09.2008 ASC BACAU

Victorie şi gol de generic pentru Ştiinţa Bacãu

A douã victorie pe teren propriu pentru elevii lui Octavian Grigore. Dupã antrenamente destul de solicitante pe parcursul acestei sãptãmâni, jucãtorii Stiinţei au arãtat cã stau bine la pregãtirea fizicã, infirmând astfel declaraţiile antrenorului cum cã ar fi probleme la acest capitol.

     Foto 1

          Dupã meciul bun fãcut la Ploieşti, jucãtorul din Guineea Bissau, Balde Ibraima, nu s-a dezminţit nici în aceastã searã. El a reuşit sã deschidã scorul destul de repede, astfel cã din minutul 8 bãcãuanii au preluat conducerea pe tabelã.
Minutul 32 aduce o alta ocazie de gol, dar atacantul Petrescu este ghicit de cãtre portarul oaspeţilor Marc.

Gazdele  aratã cã stãpânesc jocul, iar pe sfârşitul reprizei îşi mai trec încã o ocazie în cont prin şutul lui Liuba.

           Acelaşi jucãtor, Liuba, ţine capul de afiş şi în mitanul secund.
Oaspeţii nu dau semne de dezmorţire, iar de acest lucru profitã elevii lui Tavi Grigore, care reuşesc la fiecare acţiune sã punã presiune.
Lovitura de graţie vine în minutul 59, atunci când tânãrul Liuba îl executã pe portarul braşovean de la 20 m, cu un şut în vinclu şi duce scorul la 2-0 pentru gazde.

Zece minute mai târziu e rândul portarului Miron sã iasã la rampã, respingând un şut destul de periculos al oaspeţilor.

Finalul meciului mai aduce încã o ocazie, ratatã însã de Cristi Turcu.

Meciul se terminã cu victoria gazdelor, a douã din acest sezon.

Ştiinţa Bacãu: Miron- Samson (’53 Crãciun), Ciortea, Evora, Ganea - Gheorghiţã, Demba, Trofin, Liuba - Ibraima (’61 Turcu), Petrescu (’82 Ciorchinã).

Forex Braşov: Marc – Burlacu (’64 Bâlu), Neagu,Apostol, Catanã - Bajko, Pintea, Cristea (’68 Codeban), Benga D. ( ’74 Olteanu) - Coman, Vasiliu.

Arbitri:

A:   Prodan Mihai (Cluj)
A1: Rigo Monica (Cluj)
A2: Bârleanu Vlad (Bucureşti)
R:   Abrudan Horea (Bacãu)
Obs: Kanyaro Attila (Tg Mureş)

 

 

Pãduraru Diana
Foto: Ionuţ Brânzei

COMENTARII (19)

De ciubotaru sorin pe 15.10.2008 la 12:40

baieti cred ca puteti sai bateti pe cei de la panduri forza bacau forza manea hai baietii

De STINTA-BACAU pe 21.09.2008 la 00:19

ASA...ATI BATUT CUIE..SI ATI ...LAS' CA ASTA NU SE CUVINE MAI BOTOSANENILOR..NOI SUNTEM BAJETII CARE AU STAT LANGA VOI LA MECIUL CU BACAUL (FGM)..DE ACUM 1 AN...D C VB ASA DE STIINTA DESPRE FGM NE DOARE IN PALARIE.... HAI NUMAI BINE..SA NE AUZIM CU BINE....!!!

De next pe 19.09.2008 la 11:32

vaii vaii..ce o sa tremurati la botosani..si nu de frig....7 miii de oameni....si un atacant negru urat...kone.....poate rezistati o repriza...daca scapati cu 2...sa fiti multumiti...

De bbl pe 15.09.2008 la 22:47

la botosani o sa va aratam fotbal:D

De polonezu pe 15.09.2008 la 17:00

imi pare sincer rau dar luati bataie la botosani...veti vedea...rar castigi la botosani...fortza botosani

De benone pe 15.09.2008 la 13:06

frumoase goluri...!!!!batem pe fcm sechelariu q 3-0 HAI STIINTA!!!!

De bd pe 14.09.2008 la 21:20

ma gio in primul rand inainte sa vb sau sa scrii mai documenteazate...stiinta este o schipa nou infiintata in divizia b adik a 2 -a divizie din romania si este total diferita de fcm bacau a lui sechelariu...felicitari ca ai facut o facultate ca din tot ce ai scris asta reiese ca esti mai retard decat acei jucatori care ti-au fost colegi...spune cateva nume...

De GIO pe 13.09.2008 la 19:26

Ha Ha Ha ce vrajeala astia de la Bacau is la furat in ce liga joaca acum in liga a 3?Is si eu Bacauan si imi aduca aminte ca erau parnaie si inainte cand era hotul de Sechelariu.Ce bravo astia tot parnaie sunt.Am fost la facultate in clasa cu fotbalistii de la fcm Bacau si vreau sa va spun ca mai prosti si mai redusi oameni nu am vazut si intalnit vreo data ce mai niste nulitati.

De andrei pe 13.09.2008 la 15:22

@matei 0108 ...frate mi se rupe d forex...o eckipa d kk...pt modul in care s-au comportat cu juniorii imi doresc sa cada in div D.....aduk juktori d kk d la alte echipe p pile si juniorii ii desfiinteaza..nu asa se face performanta...

De fan pe 13.09.2008 la 13:42

Bravo Stiinta, macar voi sa jucati bine .. dekt slabii de la FCM

De double_c pe 13.09.2008 la 13:40

un joc excelent ... FORTZA STIINTZA

De fagarasanu pe 13.09.2008 la 13:30

alinnnnnnnn liubaaaaaaaaaaaa!bravo liuba!te stiu de cand te-a adus capeti la fagaras si mi-am dat seama imediat ca esti un jucator de exceptie!tu,dascalu,ciorchina si guto erati cei care incantati spectatorii cu jocul vostru.pacat ca nu o mai faceti la fagaras dar va doresc succes la bacau si sunt convins ca ve-ti reusi.aceasta echipa are un viitor frumos datorita acestor pusti.cand se vor maturiza putine echipa le vor sta in fata!bravo "capetienilor"!succes stiinta!poate veniti sa jucati un amical si la fagaras!sa va mai vada si publicul care va iubit si va iubeste in continuare!

Diana, adauga si tu mai multe comentarii la fotografii.

De catalin.turcitu pe 13.09.2008 la 09:39

diana mi-ar placea sa scrii echipele corect pentru a stii si in ce sistem au jucat, nu cum sunt trecute pe foaia de joc.

De daniel pe 13.09.2008 la 09:09

Felicitari Stiinta...aveti o aparare super...e solida si cu jucatori inalti.hai k putem bate p fcm ..

De red-dogs pe 13.09.2008 la 00:05

felicitari STIINTA!!!liuba e un jucator de exceptie!!!!in etapa a-7-a sa-i invatati si pe cei de la fcm un pic de fotbal...

De alex19 pe 12.09.2008 la 23:57

felicitari stiinta, frumoas goluri, daca jucati asa mi-e frica pt FCM Bacau

te bucuri ca echipa e in cadere fata de anii trecuti? de ce?

De andrei pe 12.09.2008 la 23:36

am fost juniorul lu forex da ma bucur cel mai mult k echipa a ajuns aici...cei mai mari magari din romania in frunte cu CALIN MOLDOVAN


Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN ASC BACAU

Cupa Romaniei / Nicio...

Aerostar - Foresta Suceava 0-1 si Metalosport Galati - SC Bacau 1-0.

SC Bacau - AFC Harman...

SC Bacau nu a reusit un rezultat pozitiv in meciul de pe teren propriu cu AFC Harman.

Gica Penoff: "Nu...

SC Bacau nu a reusit un rezultat pozitiv in a III-a etapa.

FACEBOOK

 

CELE MAI COMENTATE

MECIURI

  • Aerostar Bacau
    Aerostar Bacau
  • 0:1
  • Foresta Suceava
    Foresta Suceava

04.10.2016 14:30

 Cupa Romaniei

PARIORI

Pariaza pe Bacau!

Cel mai bun site al pariorilor. Gasesti cotele dorite, inclusiv la Divizia B! Daca te simti inspirati, poti deveni tipster!

COMUNITATE

Intra in comunitatea suporterilor bacauani de pe MYSPORT

Ultradixi sau Allblack sint deja foarte cunoscuti pe singurul site din Romania cu continut creat 100% de useri! Pozele sau textele tale pot aparea pe www.bacausport.ro daca le pui tag Bacau

HANDBALVOLEI.RO

IASISPORT.RO

ARHIVA STIRI

Sapt. L M M J V S D
48           1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
1 31            

SONDAJ

Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?

  1. Da
  2. Nu



  1. » rezultate
  2. » arhiva sondaje

Programul GSPTV

  • Sursa programelor TV

Contact

Scrie-ne la contact_bacausport@yahoo.com în orice problemă legată de sportul băcăuan!



Studiul de Audienta si Trafic Internet
paykasa - paykasa kart