Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
24.05.2009 FOTBAL

Liga a V-a: AS Filipeşti - AS Iteşti 4-1 (1-0)

AS Filipeşti a câştigat fără probleme derbyul rundei cu AS Iteşti. Prima repriză a fost una destul de echilibrată. Gazdele au deschis scorul repede, în minutul 9, prin Ticu Ştefan care a înscris cu un şut plasat de la 25 de metri. Apoi, echipa din Filipeşti a cedat îniţiativa oaspeţilor, însă aceştia au dominat steril până la finalul primei reprize.

Foto 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Partea secundă a arătat cu totul altfel. Jocul a fost mai disputat, Iteştiul a avut mai multe ocazii la poarta adversarilor, însă tot ocupanta primului loc din seria Est a reuşit să marcheze prin Munteanu (minutul 54).  La 2-0, oaspeţii au cedat definitiv şi au permis gazdelor să se impună, în final, cu un scor clar: 4-1.

Au marcat: Ticu Ştefan ‘9, Munteanu Pavel ’54, Maghinici Marius ’59, Munteanu Liviu ’80 – Geantă George ‘75