Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
15.05.2009 HANDBAL MASCULIN

Armanu: "O să renunţăm la unii jucători"

În ultimul meci al sezonului, diferenţa s-a făcut încă o dată la finalizare

     Foto 1

„Am avut 18 minute «magice» in prima repriza, in care am dat un singur gol. S-a ratat foarte mult, chiar si in situatii de superioritate numerica. In partea a doua s-a vazut ca atunci când ne dorim cu adevarat putem juca si altfel. De-acum vom trage linie si vom analiza ceea ce s-a intâmplat in acest sezon. In functie de evolutiile jucatorilor, de dorinta lor de a mai ramâne la aceasta echipa, precum si de bugetul pe care il vom avea la dispozitie, vom stabili pe ce lot ne putem baza in continuare“, a spus antrenorul Gabriel Armanu, completând ca „o sa renuntam la unii jucatori. Pâna la sfârsitul lunii vrem sa clarificam lucrurile ca sa stim exact cu ce lot vom merge mai departe“. Intr-o prima faza, Stiinta Municipal Dedeman
s-a despartit de doi handbalisti: pivotul Djordje Todorovici si goal-keeper-ul Daniel Apostu. Cei doi erau la final de contract, nu au facut deplasarea la Sibiu si nu li se vor mai prelungi intelegerile cu echipa bacauana. „Vor mai fi veniri si plecari, insa ramâne de vazut ce jucatori putem aduce in functie de buget“, a incheiat Gabriel Armanu.

Sursa: www.desteptarea.ro

COMENTARII (15)

De Misu pe 23.05.2009 la 10:27

Ma vad nevoit sa ma repet. La toate meciurile de acasa pot fi gasit pe primul sau al doilea rand deasupra bancii de rezerve dinspre terenurile de tenis. Ca semn de recunoastere am 120 de kg port INTODEAUNA fularul Stiintei la gat si raspund la numele de ....Misu :))) ( adiministratorii acestui site pot confirma ! ) PS. Nu sunt nici pe departe prietenul lui Armanu,nu am schimbat in viata mea decat 2 vorbe cu el la un meci in deplasare,sunt doar un iubitor de handbal dispus oricand sa socializez cu orice persoana care are 2 neuroni si se poarta/discuta civilizat. nu insa si ptr toti cei cu pseudonime ,adica acei lei cu cap de musca ascunsi in spatele unui monitor

De auzi lume! pe 20.05.2009 la 22:20

„Noi nu am avut nici un obiectiv în Cupa României, aşa că nu sunt dezamăgit de rezultat. A fost doar un ultim meci de verificare. Băieţii s-au simţit ca în vacanţă, nu au jucat cu stres. Ne întoarcem acasă”, a declarat antrenorul băcăuan Gabriel Armanu.

De ccc pe 20.05.2009 la 22:08

misu dute si fa pisu daca esti prieten k cel mai tare antrenor ba asculta la mine daca pleaca de la bacau asta nu mai antreneaza nici o echipa de prima liga fac la pariu k tine pariez casa lui armanu stai ?

De 5000E pe 20.05.2009 la 08:12

niste tampiti. Numai niste copii ar putea crede nebunia asta cu prima respectiva. Nu mai arunca cu noroi si prostii ca nu castigi nimic din porcaria asta aruncata pe site

De bbbaaaaaaaaaaaaa pe 19.05.2009 la 13:20

pt misu plm. exemple iti dau eu ,dar zii cine esti ,ca sa ne intalnim si iti dau exemple cate vrei, gandeste numai la asta la meciul din tur cu,Constanta sanie a luat 5000 de euro!!!!

De Misu pt sergiu pe 18.05.2009 la 22:33

Ma baiatule ai perfecta drepate,un lucru ai omis..aici e vorba de Stiinta Bacau si nu de defuncta fibrex !!! daca ai un exemplu concret vorbeste !! daca nu dispari si tu ca incepeti sa fiti dezgustatori toti acesti superi mama omida .....

De sergiu pe 18.05.2009 la 00:47

Armanu si Sanie au stricat tot la echipa!ei doi formeaza echipa dar nu cea care joaca ci cea care fura cel mai mult!daca s„ar sesiza cineva!multe nereguli fac!sanie e cel care da tonul iar armanu executa!pai ca si exemplu....daca pica gatu sau marinescu de la frh e nasol!pe timpul cand era fibrexul cei doi luau bani de la fibrex!sunt chiar si state de plata cu numele si semnaturile celor 2!unul trebuie sa se dea in vileag ca apoi pica toti!

De andy pe 16.05.2009 la 18:04

ticu, lasa-ne tu, omule! de cand scrii pe aici, numai de antrenori te iei.... dar in iarna, cand cu aceiasi antrenori eram pe primul loc, cum era???????? au existat probleme la echipa, pe care si le-au rezolvat intre ei... ce-ai fi vrut, sa castigam campionatul cu lotul asta?? hai sa fim realisti. nu ne putem compara acum cu banii si jucatorii de la constanta, resita, steaua.... cei care raspund de aceasta echipa stiu ce au de facut.... si au demonstrat ca merita incredere....vom vedea ce va fi in sezonul viitor, in functie de bugetul care va exista

De ticu pe 16.05.2009 la 17:43

Domnu * mare antrenor Armanu, lasa-ne frate cu remanierea de lot, vede un oras intreg ca singura remaniere e de antrenor principoal, fii fair play si lasa-ne indurerea noastra, vrem antrenor cu mentalitate de invingator, nu de * e bine si asa, mai mult nu se poate * ! Succes, oriunde te vei duce !

De pt closet pe 16.05.2009 la 08:22

Mamaie, daca noi pentru postul de portar si extrema dreapta ne plangem nu ai inteles nimic din acest sport,esti liber,poti pleca

De bebi pe 15.05.2009 la 17:04

logica firava...performanta fara bani nu se poate...performanata fara respect nu se poate...nu mai vorbiti aiurea... de cand trebuie sa dezvaluim sursele??..nu am inteles...sursele mereu raman anonime...in caz ca nu stiati...

De closest pe 15.05.2009 la 14:04

Am auzit ca unii jucatori de la CSS Bacau au semnat contracte cu stiinta ... inseamna ca se va merge pe mana tinerilor sezonul viitor ? Grigoras, Cadar si Tarita pot fi solutii pt posturile de portar, centru si extrema dreapta. ...

echipa e buna..are valoare.....dar trebuie un antrenor cum e la Resita sau Constanta,sa fie dur si sa impuna respect si dorinta de performanta !!! ei se plang k nu au banii.....mai inat performanta si apoi banii !!!! sa ma lase Armanu cu comentarii ca am avut ghinion....sa puna osul la treaba ..altfel BYE BYE !!

De Misu pe 15.05.2009 la 13:02

ccc daca e asa cum spui tu da-ti numele si sursa pe care o ai cand afirmi lucruri asa grave. daca nu dispari draqu de sobolan !!!!!

De ccc pe 15.05.2009 la 10:57

domnule antrenor tu nu vezi ca nu te mai suporta nici un jucator pleaca tu nu te mai loa de jucatori ce tot lingi in ........conducerea sa te tina la echipa acum vrei sa aduci si rusi in echipa sa alungi tu jucatori sa mai ei bani mai vrei sa pui ceva la casa? vorbeste cu dedeman poate tio fac ei gratis tu daca pleci de la bacau nai sa mai antrenezi nici o data o echipa de liga deci lasane cu schemele tale


Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN HANDBAL MASCULIN

Dispare si echipa de...

Ceea ce era doar un zvon pare sa primeasca o prima confirmare.

Trei transferuri la...

Vicecampioana Știința Municipal Dedeman Bacău a oficializat treVicecampioana Știința Municipal Dedeman Bacău a...

Pleaca Voica, vine...

Stiinta Bacau a trimis un comunicat prin care anunta schimbarea lui Eliodor Voica.

Amical, in loc de derby

Într-un joc-scoală desfăsurat duminică, pe durata de două reprize de câte 40 de minute, cele două echipe ale...

FACEBOOK

 

CELE MAI COMENTATE

MECIURI

  • Aerostar Bacau
    Aerostar Bacau
  • 0:1
  • Foresta Suceava
    Foresta Suceava

04.10.2016 14:30

 Cupa Romaniei

PARIORI

Pariaza pe Bacau!

Cel mai bun site al pariorilor. Gasesti cotele dorite, inclusiv la Divizia B! Daca te simti inspirati, poti deveni tipster!

COMUNITATE

Intra in comunitatea suporterilor bacauani de pe MYSPORT

Ultradixi sau Allblack sint deja foarte cunoscuti pe singurul site din Romania cu continut creat 100% de useri! Pozele sau textele tale pot aparea pe www.bacausport.ro daca le pui tag Bacau

HANDBALVOLEI.RO

IASISPORT.RO

ARHIVA STIRI

Sapt. L M M J V S D
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    

SONDAJ

Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?

  1. Da
  2. Nu



  1. » rezultate
  2. » arhiva sondaje

Programul GSPTV

  • Sursa programelor TV

Contact

Scrie-ne la contact_bacausport@yahoo.com în orice problemă legată de sportul băcăuan!



Studiul de Audienta si Trafic Internet
paykasa - paykasa kart