Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
29.03.2009 LIGA IV

Mărgineniul pierde la Dărmăneşti!

Surpriză de proporţii la Dărmăneşti. Liderul, AS Mărgineni, a pierdut cu 2-1 , printr-un gol primit în minutele de prelungire. Oaspeţii au condus cu 1-0, după care gazdele au întors rezultatul. Iată rezultatele etapei:

     Foto 1

1. Voinţa P. Turcului - ASO Buhuşi  0-1

2. Măgura Tg. Ocna - Sportul Răcăciuni  2-0

3. Înfrăţirea Ghimeş - AS Negri  4-1 (întrerupt în min. 28)

4. AS Clipa VIO - AS Hemeiuşi 2-1

5. Athletic Dărmăneşti - AS Mărgineni  2-1

6. AS Mesagerul Bacău - Inter Oneşti 7-3

7. AS Oneşti - Siretul Prăjeşti  1-0

8. Flamura Sascut - Recolta Ardeoani  3-0  (neprezentare)

9. Aerostar II Bacău - FC II Willy  1-2

 

Clasament:

 

1. Mesagerul Bacãu 23 17 2 4 78-18 53
2. AS Mãrgineni 23 17 1 5 69-27 52
3. Aerostar II Bacãu 23 14 3 6 54-29 45
4. AS Clipa VIO 22 13 2 7 50-45 41
5. Athletic Dãrmãneşti 23 13 1 9 64-43 40
6. Siretul Prãjesti 23 13 1 9 62-42 40

7. FC II Willy Bacãu 23 12 4 7 68-53 40
8. Sportul Rãcãciuni 23 11 4 8 51-46 37
9. Înfrãţirea Ghimeş 23 11 2 10 59-48 35
10. AS Negri 23 9 5 9 48-52 32
11. AS Oneşti 23 10 2 11 63-69 32
12. Mãgura Tg. Ocna 23 8 2 13 31-47 26
13. ASO Buhuşi 23 8 2 13 34-53 26
14. Voinţa P. Turcului 23 8 1 14 34-59 25
——————————————————————
15. Inter Oneşti 22 7 1 14 48-59 22
——————————————————————
16. Flamura Sascut 23 6 2 15 27-51 20
——————————————————————
17. AS Hemeiuşi 23 5 4 14 39-62 19
18. Recolta Ardeoani 23 4 1 18 35-111 13

 

COMENTARII (33)

De DINAMIX pe 31.03.2009 la 10:06

ATHLETIC DARMANESTI-AS MARGINENI=2-1(0-1) Marcatori: Cojan (min.21;0-1), Ciangau(min.60;1-1), Banu(min.93;2-1). ATHLETIC: Bejenaru - Cristea, Rusu (cpt, c.galben), Purcaru(min.69-Milon), Puiu - Manole, Maftei(c.galben), Ciangau(c.galben), Pascanu(min.25-F.Tanase) - Banu(c.galben), C.Potoroc. Rezerve: Timaru, Toma, A.Tanase, Calin, Roman; Antrenor: Ionut Corban. AS MARGINENI: Corolea - Rotaru, Cojan, Vieru, Galita - Vamesu, Dales, Gologan, Palade - Albu, Solot; Rezerve: Francu, Capitanu, Manole, Lucaci, sabau, Melinte.

De Johnnyku pe 30.03.2009 la 22:24

Asa e Leonidas, cine stie cate puncte se vor mai pierde pana la final, dar cine va merge la baraj sa nu faca Bacaul de ras si sa aiba prestanta in Liga 3-a. Pana atunci bafta si cele bune:)

De admin pe 30.03.2009 la 21:17

sal sunt administratorul siteului celor de la mesagerul, multumesc tuturor pt incurajarile cu forumul :)) asta e o fac ca-mi place iar care are ceva de spus il astept cu mare drag sa spuna pe site ul nostru. RESPEKT .. FORTZA MESAGERUL

De costel pe 30.03.2009 la 21:00

te astept la ghimes corban fii atent la buzunare

De DINAMIX pe 30.03.2009 la 20:10

Una peste alta, este interesanta lupta care se da! Indiferent cine promoveaza, speram sa continue in Liga 3 si sa dovedeasca o continuitate! Dincolo de unele cuvinte jignitoare, cred ca toate opiniile arata ca fotbalul maste pasiuni si la acest nivel (sau, mai ales, la acest nivel!), asa ca initiativa cu crearea acestui site este laudabila! De apreciat este si munca celor care pastreaza mereu actuale stirile aici. Este nevoie de civilizatie si fair-play la acest nivel pentru ca, dincolo de bucuria unui meci duminica dimineata, mai este si sansa ce li se acorda unor copii de ajunge vreodata fotbalisti la vreo echipa celebra! ATHLETIC DARMANESTI APRECIAZA TOATE EFORTURILE DE A AVEA UN FOTBAL CIVILIZAT SI APRECIAZA TOATE OPINIILE SCRISE CU BUN SIMT, CHIAR DACA UNEORI PLINE DE PATIMA SI SUBIECTIVISM!

De ionut pe 30.03.2009 la 20:03

nu va mai spargeti in figuri ca nu o sa joace nici mesagerul nici margineni in liga a 3-a

De ????????? pe 30.03.2009 la 19:42

parerea mea e ca campionatul se va decide pe terenul echipei din negri.....................greu se castiga acolo.......iar echipele aflate sus au pe terenul lor in ultimele etape

De sile pe 30.03.2009 la 19:11

aveti grija la ghi8mes se ea cate 6 km greu se ea puncte asteptam special pe tg si pe darmanesti

De ptr guru pe 30.03.2009 la 15:42

Ba taran esti tu si tactu! Daca nu ai atata minte sa apreciezi munca altora, atunci du-te si-ti ia prietena(o capra sau o oaie)si du-te la pascut. Tampitule.

De guru pe 30.03.2009 la 15:35

daca vreti sa va luati cu cei de la mesagerul si-au facut taranii forum mesagerulbacau.cifnet.r o/forum

De leonidas pe 30.03.2009 la 12:09

pt Johnnyku , ai sa ramai surprins cate puncte se vor mai pierde pana la sfarsitul campionatului, iar ca nu sunteti pregatiti de C, nici noi si nimeni din acest campionat nu e pregatit de C, si voi si noi mai avem deplasari grele, asa ca bafta .. si vedem la sfarsit

De Johnnyku pe 30.03.2009 la 00:21

Ma frapeaza 2 chestii...1. aroganta asta de ambele tabere, ca nimeni nu-i vedeta, ca dak era ceva...era pe sticla nu pe toloacele astea inutile...si 2.cata rautate in unele comentarii, de asta suntem unde suntem...chiar is curios la cate meciuri ni-l mai trimit pe Hanga:))...da pana atunci bafta la peste =))

De gaby pe 29.03.2009 la 23:40

ba astia de la As Margineni..........lasati aerele astea de vedete k a doua repriza sareati coarda de nu mai stiati ce e cu voi.......se vede k nu aveti valoare......daca sunteti echipa de C trebuia sa ne bateti.......da sunteti varza.........mai putina vorbarie si mai mult fotbal........ciocu mic.....

De baba pe 29.03.2009 la 23:03

ba a-ti avut noroc ca nu am jucat la darmanesti ca vi-i intindeam pe uscatii aia de nu mai ramaneau nici oasele din ei... in fine... bafta la peste

De pt leonidas pe 29.03.2009 la 22:52

Intamplare sau nu,maidan sau nu,vezi ca sa jucat pe acelasi teren si cu aceeasi minge.Ceea ce ai precizat tu...sunt doar motive,iar cum bine au mai spus unii,nici una nici alta nu merita promovarea,dar din meciurile directe AS Margineni are un plus.Campionatul inca se joaca!

De Johnnyku pe 29.03.2009 la 22:44

Nimeni nu e perfect si parerile sunt diverse!!! la final se trage linie, pana atunci...se mai pierd puncte

De Johnnyku pe 29.03.2009 la 22:43

Pt Leonidas si pentru ala dinainte...sincer nu suntem pregatiti pentru C, si nici nu cred k avem cum...dar nu-mi zi tu mie ca nu am castigat in teren, cand e a 3-a deplasare consecutiva cand ne arbitreaza Hanga, ...colegu lu Giani de la Pambac, asta e ratezi iti dai aia o ghinda si gata...si in plus nici cei de la Ajf nu vor sa promovam noi...tarani, tarla etc...da uite ca astia v-o dat peste nas...acum putin in mai pasa dak mai ajungem la baraj...asta e...dai cu picioru unei sanse...vine alta...oricum bafta la baraj...cand o fi sa ajungeti acolo PS: Vezi ca nu a luat geci...ca vine vara!!!

De ........ pe 29.03.2009 la 22:22

abia astept ba sa iti promoveze marea ta dragoste, mesageru in C ... si sa ea niste scoruri dinalea barosane sa te vad dak mai comentezi atunci .... din punctu meu d vedere niciuna dintre mesageru si margineni nu sunt pregatite pentru C !!!! poate ma insel eu da nu cred ....

De ........ pe 29.03.2009 la 22:16

iar se baga leonidas ala in seama ! ba teo invitat cineva la discutie ? ce te iei de ala ... poate asta e parerea lui care e treaba ta ? tot te dai tu smekeru no1 numai tu ai dreptate tu esti ala smeker ala bun ... da nai o treaba ba .. te bagi degeaba tot timpu te crezi mare cunoscator .. esti ... pe scurt NAI O TREABA !

De leonidas pe 29.03.2009 la 21:26

Johnnyku-le am impresia ca vorbesti iar ca sa te aflii in treaba, poti sa detaliezi cu nume " a nu castiga in teren" iar daca a-ti castigat meciurile cu mesagerul ramn restul meciurilor .. iar cu mesagerul a fost o intamplare pe terenul lor si o normalitate pe maidanul vostru.

De pt johnnyku pe 29.03.2009 la 21:04

atunci ce vrei ma daca ati castigat 2 meciuri sa castigati campionatul?campionatul are 34 etape nu 2 etape iar vad ca tot va dati victime la fiecate etapa(ori arbitrul,ori vremea sau orice altceva)acum dc ati mai pierdut la darmanesti...?din cauza mesagerului?...sa nu mai vb ca se stiu mai multe de margineni ca a luat taranul geci pe la cei de la comisie si multe altele...vedeti-va de lungul nasului si jucati fotbal...nu mai vb de altii

De marcel pe 29.03.2009 la 20:55

Felicitari pentrut gol lui Banu,meserie gol in min 93

De Johnnyku pe 29.03.2009 la 20:48

Ce sa zic...gust amar...suntem pe 2 dupa ce ii bati pe Mesagerul si la ei si la noi...dar asta e...cand nu poti castiga in teren...joci "in afara lui"...Oricum...cine va merge la baraj...sa nu se faca de rusine...BFT

De Parvule pe 29.03.2009 la 20:39

esti de la Inter Onesti?Daca da vezi k ieri ai fost varza pe teren, acolo trebuia sa comentezi, nu aici asa ca ciocu mic si joc de glezne

De ionut pe 29.03.2009 la 20:28

astia din tg ocna sunt niste nesimtiti azi le-au castigat meciul domnii arbitrii ,sa va fie rusine.

De parvu pe 29.03.2009 la 18:09

celor care administreaza acest site SUNTETI DE TOT RASUL

De DINAMIX pe 29.03.2009 la 17:04

DINCOLO DE VICTORIE, PENTRU DARMANESTENI CEL MAI MARE CASTIG ESTE FAPTUL CA SE FORMEAZA UN NOU GRUP LA ATHLETIC, ALATURI DE JUCATORII CU EXPERIENTA - CEANGAU, MIHAI RUSU SI PASCANU, AVAND TINERI CARE DACA VOR DOVEDI SERIOZITATE, VOR AJUNGE SA JOACE SI LA NIVELURI SUPERIOARE. CAND AI IN ECHIPA UN JUCATOR DE 14 ANI, CAND MULTI DIN ECHIPA DE BAZA AU INTRE 17-19 ANI, NU POTI DECAT SA SPERI CA VIITORUL VA FI MAI BUN! PROFITAND DE FAPTUL CA PE ALOCURI, MARGINENIUL NE-A TRATAT CU SUPERIORITATE, LA PAUZA AM REUSIT SA NE CREDEM IN NOI. REZULTATUL: SA CASTIGI INTR-O REPRIZA MECIUL CU LIDERUL SERIEI!!! SUCCES, TUTUROR! NE DORIM CA CEL MAI BUN SI CEA MAI SPORTIVA ECHIPA SA CASTIGE, FIE CA EL SE NUMESTE MESAGERUL SAU MARGINENI!

De raven pe 29.03.2009 la 15:48

speram sa castigam la onesti sambata.bafta la toate wechipele.forz athletic

De DINAMIX pe 29.03.2009 la 15:16

ATHLETIC-AS MARGINENI=2-1(0-1) Inca o data, Margineniul pierde la Darmanesti, insa acesta este momentul cel mai nepotrivit. Inceputul in forta al oaspetilor, arata clar intentiile liderului de a rezolva meciul in fata unei echipe alcatuita din multi juniori si pe stadionul unde se zvonise ca in retur au reusit cativa sa castige. Prima repriza a fost dominata de oaspeti, insa golul vine dupa o greseala a apararii gazdelor si nu din vreuna din fazele periculoase ale Margineniului. Gazdele au avut cateva incercari timide, doar sutul lui Manole din finalul reprizei fiind oarecum periculos. La pauza, Ionut Corban isi motiveaza echipa in vestiar si, in jurul a catorva titulari cu experienta - Ceangau si M.Rusu - tinerii jucatori aI echipei darmanestene reusesc sa se concentreze si sa puna probleme liderului in repriza secunda. Mult mai decisi, gazdele recupereaza zona de mijloc si ocaziile apar la poarta oaspetilor. La o lovitura libera bine executata de proaspata achizitie Adrian Banu, Ceangau reuseste sa impinga mingea in poarta. Oaspetii simt cum le poate scapa victoria si incearca sa impinga jocul catre poarta gazdelor, iar aceastea arata ca au invatat bine tactica contraatacului. In ultimul minut al prelungirilor, un contraatac perfect al gazdelor finalizat de Adrian Banu, le aduc gazdelor o victorie de moral, necesara acestei echipe tinere si pline de perspectiva. Arbitrajul a fost slab, reusind sa creeze tensiune pe ambele banci si in tensiune, prin aplicarea diferita a unor masuri pentru situatii similare. Doua faze suspecte de penalty pentru gazde, cateva cartonase galbene aratate exagerat de rapid gazdelor, plus cateva indecizii la faze simple, la un meci in care nu au avut presiune ca pe alte stadioane, au facut ca arbitrajul sa isi faca singur meciul greu. deazamagiti, oaspetii au recunoscut victoria gazdelor, dupa um meci in care se vedeau castigatori la finalul primei reprize. ATHLETIC: BEJENARU-CRISTEA, M.RUSU (cpt), PURCARU(MILON), PUIU-C.POTOROC, MAFTEI, CEANGAU, MANOLE-BANU, PASCANU(TANASE).

De 2 pe 29.03.2009 la 15:12

ce tot va laudati astia de la as onesti cu echipa voastra?penibili la meciul cu prajesti.noroc de dragoescu ca a puso pe var.sa va fie rusine

De Boby pe 29.03.2009 la 15:09

asathletic-2007.es.tl/Retur.ht m

De Boby pe 29.03.2009 la 15:07

Felicitari pentru promtitudine! asathletic-2007.es.tl/

De Geo pe 29.03.2009 la 13:47

Foarte rapid ati postat rezultate , buna treaba...


Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN LIGA IV

Curita ia distanta in...

Viitorul Curita este principala beneficiara a etapei din acest weekend!

Programul de weekend...

O etapa cu rezultate previzibile, mai putin victoria celor de la Zemes la Siretul Partida de la Moinesti s-a...

FACEBOOK

 

CELE MAI COMENTATE

MECIURI

  • Aerostar Bacau
    Aerostar Bacau
  • 0:1
  • Foresta Suceava
    Foresta Suceava

04.10.2016 14:30

 Cupa Romaniei

PARIORI

Pariaza pe Bacau!

Cel mai bun site al pariorilor. Gasesti cotele dorite, inclusiv la Divizia B! Daca te simti inspirati, poti deveni tipster!

COMUNITATE

Intra in comunitatea suporterilor bacauani de pe MYSPORT

Ultradixi sau Allblack sint deja foarte cunoscuti pe singurul site din Romania cu continut creat 100% de useri! Pozele sau textele tale pot aparea pe www.bacausport.ro daca le pui tag Bacau

HANDBALVOLEI.RO

IASISPORT.RO

ARHIVA STIRI

Sapt. L M M J V S D
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        

SONDAJ

Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?

  1. Da
  2. Nu



  1. » rezultate
  2. » arhiva sondaje

Programul GSPTV

  • Sursa programelor TV

Contact

Scrie-ne la contact_bacausport@yahoo.com în orice problemă legată de sportul băcăuan!



Studiul de Audienta si Trafic Internet
paykasa - paykasa kart