Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare
19.03.2009 LIGA IV

Schimbare de lider în liga a IV-a în urma rezultatelor incendiare!

Formaţiile gazdã s-au impus fãrã drept de apel, astãzi, în faţa oaspeţilor. Mesagerul Bacãu a învins pe cei de la Siretul Prãjeşti, iar lidera AS Mãrgineni s-a impiedicat la Clipa Vio. Jocul rezultatelor îi duc pe cei de la Mesagerul pe primul loc!

     Foto 1

Infrãţirea Ghimeş - ASO Buhuşi 6-1
Flamura Sascut - Aerostar II Bacãu 3-0
Sportul Rãcãciuni - AS Negri 3-2
Mãgura Tg. Ocna - AS Hemeiuşi 2-1
AS Clipa VIO Bacãu - AS Mãrgineni 3-1
Voinţa P. Turcului - Inter Oneşti 3-0
AS Mesagerul Bacãu - Siretul Prãjeşti 3-0
Athletic Dãrmãneşti - Recolta Ardeoani 7-1

AS Onesti - FC II Willy 10-0

 

 

Clasament:
 1. Mesagerul Bacãu 21 16 2 3 70-13 50
 2. AS Mãrgineni 21 16 1 4 66-24 49
 3. Aerostar II Bacãu 21 14 3 4 52-25 45
 4. AS Clipa VIO 21 12 2 7 48-44 38
 5. Athletic Dãrmãneşti 21 12 1 8 61-39 37
 6. Siretul Prãjeşti 21 12 1 8 59-40 37
 7. Sportul Rãcãciuni 21 11 3 7 50-43 36
 8. FC II Willy Bacãu 21 11 3 7 65-51 36
 9. Înfrãţirea Ghimeş 21 9 1 10 54-46 31
10. AS Negri 21 8 5 8 45-47 29
11. AS Oneşti 21 8 2 11 58-68 26

12. Voinţa P. Turcului 21 8 0 13 33-57 24
13. ASO Buhuşi 21 7 2 12 33-52 23
14. Inter Oneşti 21 7 1 13 45-52 22
—————————————————
15. Mãgura Tg. Ocna 21 6 2 13 28-47 20
—————————————————
16. AS Hemeiuşi 21 5 3 13 37-59 18
—————————————————
17. Flamura Sascut 21 5 1 15 23-50 16
18. Recolta Ardeoani 21 4 1 16 34-104 13

COMENTARII (29)

De cristinelu pe 27.04.2009 la 21:37

hai racaciuni mai avem sanse de promovare!!!!!!!!!!hai ca se poate

De Dan pe 22.03.2009 la 00:15

Voi aia ded la mesageru..ati pus o duminica la meci...o luati si la propriu si la figurat..vati ars...

De leonidas pe 21.03.2009 la 19:26

pentru toti mesageristii ... SUCCES ... hai sa le aratam ca locul care il ocupam este meritat

De Johnnyku pe 21.03.2009 la 13:45

Site maker-ul e gen flash...deci tot e flash...pe criza asta mai cumperi domeniu:))

De Johnnyku pe 21.03.2009 la 13:28

frumos site dar prea mult Flash .. oricum e un inceput bun .. fiecare are un stil anume .. dar e bine ca suntem 3 acum

De Johnnyku pe 21.03.2009 la 01:37

http://asmargineni.cabanova.ro / Site-ul echipei AS MARGINENI !!! Arunca o privire;)

De Boby pe 21.03.2009 la 00:24

Ok,ms. Sper sa petreceti si in div C. Bafta si la mai multe petreceri din partea celor de la ATHLETIC DARMANESTI!

De mirceakos pe 20.03.2009 la 22:21

tot pt boby . .daca intri in ziua meciului pe site nu ai sa gasesti mare lucru ca petrecem :))) poate ai sanse cand ne mai incurcam la ctae un meci :)) BAFTA

De mirceakos pe 20.03.2009 la 22:19

pt Boby .. n u stiu cine e mariu .. eu administrez siteul celor de la Mesagerul si stiu si de siteul vostru e ok, e adevarat putin cam incarcat dar e ok .. nici noi nu putem fi perfectii daca lucrezi la site stii ce migala e .. iar pt restul care vorbesc nu conteaza .. incercam si noi cat putem, felicitari si voua pt site

De Boby pe 20.03.2009 la 19:37

Felicitari pt promtitudinea cu care puneti rezultatele pe site-ul BacauSpotrt.ro. Felicitari ,DIANA si echipei care te ajuta!

De Boby pe 20.03.2009 la 19:29

Pt.Marius,felicitari ,aveti un site bun,nu foarte bun(cum nici noi de altfel)!Cred ca o data pe luna intri pe site-ul nostru,facem si noi ce putem. Am intrat aseara pe site-ul vostru sa vad rezultatele si clasamentul ...si ...era ceata! Eu ,fac ce pot si cu stirile pe care le primesc din tara,sper pe viitor sa fiu mai promt si sa actualuzez macar la 2 saptamani site-ul! Bafta si la cat mai multe site-uri in fotbalul mic. Cu respect Boby

De adrian 13 pe 20.03.2009 la 18:28

nici o sasa pt margineni in fata noasta fortzzaaaaaaaaaaaaaaa as clipa vio

De marius pe 20.03.2009 la 14:56

dap dar ce ide la mesagerul au un site mai bun cu mult decat ce ide la darmanesti, meseriasi baietii care lucreaza la site actualizeaza in permanenta imagini, informatii ce vrei bravo lor , cei de la darmanesti actualizeaza odata la o luna mesagerulbacau.cifnet.ro foarte fain pentru liga asta

De Boby pe 20.03.2009 la 12:57

asathletic-2007.es.tl functio neaza mai bine cu Mozilla Firefox Bafta tuturor!

De carcotas pe 20.03.2009 la 12:04

scuze , willy 2 au jucat in 9 jucatori ; in min 79 s-au accidentat 2 jucatori , si la ultimul gol inca 1 jucator !

De xxx pe 20.03.2009 la 09:24

willy a jucat in 7 oameni,era si normal sa se termine asa

De DINAMIX pe 20.03.2009 la 09:15

NOI, DEI DE LA ATHLETIC NE BUCURAM DE PRIMA VICTORIE DIN ACEST RETUR, IN CONDITIILE IN CARE S-A DECIS A SE DA CREDIT TINERILOR. ALATURI DE 2-3 JUCATORI CU EXPERIENTA, IN ECHIPA DIN JOCUL DE JOI AU FOST MULTI JUNIORI, CU VARSTE INTRE 15-18 ANI! ASTE NE BUCURA CEL MAI MULT SI PRIVIM CU INCREDERE VIITORUL! A FOST O VICTORIE DE MORAL SI DE INCREDERE PENTRU ACESTI COPII! FELICITARI! In alta ordine de idei, cateva puncte de vedere fata de Liga 4! Speram ca restul etapelor sa se joace in spirit de fair-play, iar abitrii sa fie corecti! Mesagerul isi merita primul loc si, in ritmul acesta, va promova! Le doresc ca atunci cand vor ajunge in Liga 3 sa nu fie doar o aparitie pasagera! Personal, urez succes fostilor nostri jucatori care au hotarat sa ajute Magura Tg.-Ocna sa evite retrogradarea si ii felicit pentru jocurile bune facute! Fie si doar pentru gazonul excelent, Magura merita sa ramana in aceasta Liga, iar cu jucatori experimentati, spectacolul e asigurat la Tg.Ocna. Parerea mea este ca fiecare oras din judet TREBUIE sa aiba o echipa la acest nivel! Nu este un afront adus echipelor din comune, este loc pentru fiecare, dar resursele si conditiile pot fi mai mari in orase! Situatia Comanestiului si Moinestiului, chiar si a Onestiului, nu sunt de apreciat! De asemenea, ar fi frumos ca toate comunele sa aiba echipe in ultimele doua ligi judetene, iar administratiile locale sa sustina sportul!

De mufy pe 20.03.2009 la 00:30

BRAVO A.S. Onesti!mi-era dor sa mai vad fotbal bun la onesti...poate promovati si voi! Apropo....PASHCONE tu nu te mai lasi de fotbal....sau deabea te-ai apucat? :):):)

De sportu pe 19.03.2009 la 23:14

ma frate cam revelatia campionatului ee sportul 4 victori consecutive ce clipa ce mesageru ce margineniu prastiile alea,,,pe dreacu

De Johnnyku pe 19.03.2009 la 22:39

Clipa Vio (3) - (1) AS Margineni (Galita 1). AS Margineni: Corolea, Solot Lucian, Capitanu, Popa, Vamesu, Gologan, Galita, Balis, Lucaci, Albu, Vieriu. Meci slab facut de cei de la Margineni, un joc in care s-a ratat cat pentru 2 campionate, dar asta e fotbalul. Ocaziile se razbuna,si date fiind unele circumstante, asteptam meciul cu AS Mesagerul Bacau, pe teren propriu care va incepe Duminica orele 11. Va asteptam la meci, si care este cea mai in forma si ambitioasa echipa sa castige. FELICITARI TUTUROR ECHIPELOR CE AU REUSIT SA CASTIGE!!! Numai BAFTA si FORZAAA MARGINENI!!!

De ia ghici? pe 19.03.2009 la 22:28

cine e pe primul, cine e pe primul loc: MESAGERUL, MESAGERUL.... bravo lor pentru ca merita acest loc...

De Memo pe 19.03.2009 la 21:34

felicitari A.S.Onesti! daca nu anu asta la anu promovarea 100% :)) :)>-

De Ovidiu pe 19.03.2009 la 21:25

BV clipa vio! Felicitari baieti! Fara bani ,fara nimic va descurcati extraordinar !BV baietii !Cu un pic de ambitie putem prinde cel putin locul 3! Bv voua!La anul cu inca 2-3 jucatori si cu cativa sponsori tragem la promovare! Felicitari tuturor care ati castigat si inca odata bravo voua CLIPA VIO!!

De johny pe 19.03.2009 la 21:09

Cine a spus k in ONESTI murit fotbalul ? Aflati k nu este chiar asa cum au spus unele ziare fratilor ! Iata vreo cativa iubitori de fotbal au reusit sa formeze o noua echipa in care sa aduca aminte onestenilor k nu este asa cum cred altii( ziare ).Pe aceasta cale le multumim celor care s-au implicat direct sau indirect pt a forma aceasta echipa chiar daca unii dintre fondatori au practicat alt sport si nu fotbalul.

De johny pe 19.03.2009 la 20:55

Bravo A.S. O nesti ( F.C.M. ONESTI ) a-ti dat dovada ca sunteti o echipa de viitor pt oras, tineti-o tot asa si o sa fie ok.Despre cei de la Willy saraci nu mai comentez nimic. Insa deabia i-i asteptam pe cei de la Prajesti sa le platim ceia e le datoram din tur.

De ? pe 19.03.2009 la 20:34

racaciuni,cu bulan,la ultima faza

De ionut pe 19.03.2009 la 20:24

ce aveti fratilor?

De ionut pe 19.03.2009 la 20:22

bravo racaciuni , bravo baieti , urmeaza meciul cu ghimes

De de ionut pe 19.03.2009 la 20:04

HHHHHHHOOOOOOOTTTTTTTTTTTTTIII IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIILLLLLLLL LLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOOOO ORRRRRRRRRRRRRRRRRRR


Comenteaza


Trebuie sa fii logat pentru a adauga un comentariu

ALTE STIRI DIN LIGA IV

Curita ia distanta in...

Viitorul Curita este principala beneficiara a etapei din acest weekend!

Programul de weekend...

O etapa cu rezultate previzibile, mai putin victoria celor de la Zemes la Siretul Partida de la Moinesti s-a...

FACEBOOK

 

CELE MAI COMENTATE

MECIURI

  • Aerostar Bacau
    Aerostar Bacau
  • 0:1
  • Foresta Suceava
    Foresta Suceava

04.10.2016 14:30

 Cupa Romaniei

PARIORI

Pariaza pe Bacau!

Cel mai bun site al pariorilor. Gasesti cotele dorite, inclusiv la Divizia B! Daca te simti inspirati, poti deveni tipster!

COMUNITATE

Intra in comunitatea suporterilor bacauani de pe MYSPORT

Ultradixi sau Allblack sint deja foarte cunoscuti pe singurul site din Romania cu continut creat 100% de useri! Pozele sau textele tale pot aparea pe www.bacausport.ro daca le pui tag Bacau

HANDBALVOLEI.RO

IASISPORT.RO

ARHIVA STIRI

Sapt. L M M J V S D
31   1 2 3 4 5 6
32 7 8 9 10 11 12 13
33 14 15 16 17 18 19 20
34 21 22 23 24 25 26 27
35 28 29 30 31      

SONDAJ

Considerati ca Bacaul mai are nevoie de fotbal?

  1. Da
  2. Nu



  1. » rezultate
  2. » arhiva sondaje

Programul GSPTV

  • Sursa programelor TV

Contact

Scrie-ne la contact_bacausport@yahoo.com în orice problemă legată de sportul băcăuan!



Studiul de Audienta si Trafic Internet