Sectiune a gsp.ro
Tine-ma minte! Inregistrare

Onestiul castiga derby-ul etapei

FCM Onesti a invins cu 1-0 pe SC Bacau.Unicul gol a fost marcat de Gafita, in min. 24.

Scenariu de pariuri la Sascut!

Meci de senzatie la Sascut. Gazdele s-au prezentat cu opt oameni si au deschis scorul. In minutul 80, AS Siretu conducea cu 3-1, pentru ca in final Sascutul sa intoarca rezultatul in zece minute: 4-3.

Surpriza la Oituz! AS Tg. Ocna castiga la scor!

AS Tg. Ocna a reusit sa invinga la Oituz cu 4-0 producand surpriza etapei. Tot la capitolul surprize putem include si egalul dintre AS Siretu si Vointa Garleni.

Rezultatele etapei a VII-a / AS Balcescu pierde in ultimul minut din penalty!

AS N. Balcescu a pierdut in ultimele secvente ale meciului de la Onesti dintr-un penalty.

AS Tg. Ocna n-a ajuns la meci / Programul etapei a III-a

Partida AS Filipesti - AS Tg. Ocna nu s-a mai disputat, oaspetii anuntand ca au avut o defectiune la masina care-i transporta la meci.

Start in Liga a IV-a! Rezultatele primei etape

Sambata se reia si Liga a IV-a.FCM Onesti si CSM Moinesti, doua echipe care au fost la un pas de a se desfiinta, s-au inscris in campionatul judetean. La fel si SC II Bacau, echipa care promovase in Liga a III-a.

FCM Onesti s-a inscris in Liga a IV-a / Programul turului

FCM Onesti s-a inscris in campionatul Ligii a IV-a. Onestennii au fost la un pas sa se desfiinteze, insa vor continua sa existe in esalonul judetean.

SC II Bacau a promovat in Liga a III-a

SC II Bacau a reusit sa promoveze in Liga a III-a.

Sdrobiş acuză!

Ioan Sdrobiş, antrenorul echipei FCM Oneşti este foc şi pară pe conducerea celor de la Sport Club Bacău.

Programul ultimei etape

Final de stagiune in Liga a IV-a. O batalie in doi pentru titlul de campioana judeteana, castigat in cele din urma nu de echipa care a doinat tot campionatul, ci de o "smecherie" regulamentara a echipei a doua a SC Bacau.

Rezultatele etapei a 33-a

Este clar, Sport Club Bacau este campioana judetului. Bacauanii au invins cu 7-1 pe Gloria Zemes, in timp ce FCM Onesti a terminat la egalitate, 1-1, cu Vointa Oituz.