Tine-ma minte! Inregistrare

Aerostar Bacau - AFC Odorheiu Secuiesc 5-1 (2-1)

Aerostar este la prima victorie in aceasta editie de campionat.

Aerostar Bacău - Sporting Liești 9 - 8 (2-2, 2-2, 2-0)

Aerostar Bacău a trecut cu emoțiile penaltyurilor în faza următoare a Cupei României.

VIDEO / Dobarceanu recidiveaza cu un gol antologic

Golul a fost reusit in amicalul cu Ceahlaul II P. Neamt.

VIDEO / Gol de senzatie marcat de Dobarceanu!

Jucatorul Aerostarului, Vasile Dobarceanu, a reusit un gol extraordinar in partida de campionat cu Petrotub Roman.

Florian a lasat SC Bacau pentru Aerostar

Giani Florian a preluat echipa de Liga a III-a Aerostar Bacau.

Aerostar intalneste o nou promovata

Singura echipa bacauan din Liga a III-a se va deplasa, in prima etapa, la Sf. Gheorghe.

Aerostar a pierdut la Dorohoi!

In Liga a III-a, singura echipa bacauana care a evoluat vineri a fost Aerostar. Bacauanii au pierdut cu 4-1, dupa ce au condus cu 1-0.

VIDEO / Rapid CFR Suceava - Aerostar Bacau 2-0 (0-0) / Invinsi de lider!

Aerostar Bacau nu a reusit sa incurce liderul, Rapid CFR Suceava. Bacauanii, care au jucat pe o prima de 40.000 de lei dupa cum sustine presa suceveana, nu au rezistat decat 56 de minute, cand Marinkovici a deschis scorul cu un voleu din interiorul careului. Scorul final l-a stabilit Semeghin, in min. 89, dintr-o lovitura libera.

CS Panciu - Aerostar Bacau 0-1 (0-0) / Victorie la Panciu

Trupa lui Gioni Andries a reusit sa invinga , in deplasare, pe CS Panciu. Unicul gol al partidei a fost reusit de M. Munteanu (88).

UPDATE / Manchester City l-a transferat definitiv pe Pantelimon, dar Aerostar nu a văzut niciun leu

Pantelimon este pentru patru ani portarul "cetăţenilor" de la Manchester City.

Aerostar s-a impus în meciul cu CSM Rm. Sărat

Aerostar Bacău a învins cu 2-0, pe teren propriu, pe CSM Râmnicu Sărat. Cealaltă echipă băcăuană din Liga a III-a, Sport Club Bacău, a stat. În urma rezultatelor de astăzi, Sport Club Bacău şi Petrotub Roman împart prima poziţie din clasament.

Aerostar a câştigat la limită

Aerostar Bacău a învinscu 1-0 pe Oţelul II Galaţi. Unicul gol al partidei a fost marcat de Tismănaru. Sport Club Bacău va juca duminică cu Poli Galaţi, în deplasare.

Aerostar urmează să încaseze aproape 900.000 de euro din transferul lui Pantilimon

Până la urmă transferul lui Costel Pantelimon la Manchester City s-a concretizat, timişorenii urmând să primească aproape 2,9 milioane de euro.

A plecat să stingă un incendiu în pauza meciului!

La meciul dintre Cetatea Tg. Neamţ şi Aerostar Bacău, oaspeţii au contestat, la pauză, identitatea a trei jucători de la gazde. Conform celor de la Aerostar, în teren erau prezenţi alţi trei fotbalişti decât cei trecuţi în foaie. Numai că, la pauză, la confruntarea cerută de arbitri, gazdele au trimis doi jucători care erau trecuţi în foaie, un al treilea refuzând să se prezinte.

Aerostar Bacău - ASC Bacău 1-4 (0-3) / I-au liniştit repede!

Ţinând cont de ultimele rezultate şi de locurile din clasament, meciul dintre cele două echipe se anunţa unul extrem de strâns. Nu a fost aşa, "vinovaţi" fiind cei de la Sport Club care au încheiat conturile încă din prima repriză. Mai întâi, Răduţoiu a reuşit dubla în minutele 11 şi 23, primul gol după ce a transformat penalty-ul acordat în urma henţului comis de Burcă. Apoi, Vasiliu, în min. 27, a făcut 3-0 după ce tot el ratase două ocazii clare.

Înfrîngere la limitã pentru Aerostar!

Vezi rezultatele înregistrate astãzi în Liga a III-a, seria C1.

"Aviatorii", activi în amicale

Formaţia antrenatã de Ghiţã Chitic şi Vali Cioancã se pregãteşte din greu pentru returul de campionat.